BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 Październik 2019

Gala Kilometrów Dobra

8 października 2019 w Teatrze Variété w Krakowie odbyła się Konferencja i Gala Kilometrów Dobra, zorganizowana przez Polski Instytut Filantropii.

Wydarzenie to było wielkim świętem organizacji zaangażowanych w VI Ogólnopolską Kampanię Społeczną Kilometry Dobra, w ramach której każda zaangażowana instytucja zbierała pieniądze na swój cel. 

Na powyższą uroczystość zaproszeni zostali m.in. członkowie Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, które reprezentowali: Łukasz Lisek, Maria Lisek-Zięba, Elżbieta Forysiuk i Eliza Cyfra. 

Uroczystość rozpoczęła się od Konferencji, którą zainaugurował Prezes Polskiego Instytutu Filantropii Robert Kawałko, przybliżając zgromadzonym pokrótce historię powstania Kilometrów Dobra i managerka kampanii Edyta Pusz. Następnie głos zabrali przedstawiciele poszczególnych organizacji, przedstawiając swoje sposoby prowadzenia zbiórek. Głos zabrały następujące osoby: 

Piotr Kozioł – Fundacja „Kwitnące Talenty”, 
Jolanta Kopyto – Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bzinica Stara, 
Paulina Surman – Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”, 
Anna Korczewska – Koalicja „Jarosławskie Kilometry Dobra”, 
Adam Mstowski – PSONI Koło w Bytomiu, 
Dominika Budzowska – PSONI Koło w Zawoi, 
Maria Lisek-Zięba PSONI Koło w Łęcznej, 
Angelika Leszczyńska – Fundacja Złotowianka,
Gabriela Strąg – SPONiA Węgrów, 
Iwona Żochowska-Jabłońska Fundacja Przyszłość dla Dzieci. 

Prezentację osiągnięć Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Koło w Łęcznej rozpoczął Łukasz Lisek, który zaśpiewał piosenkę „Kocham wolność”, następnie Przewodnicząca Zarządu Koła Maria Lisek-Zięba opowiedziała o doświadczeniach, sukcesach i trudnościach napotykanych na drodze w trakcie prowadzenia zbiórki. 

Gościem specjalnym zaproszonym na uroczystość był Jan Mela, osoba dla której rzeczy niemożliwe stają się możliwe, m.in. dzięki wierze w Boga i pozytywnemu nastawieniu. 

Po Konferencji odbyła się krótka przerwa, podczas której uczestnicy imprezy w kuluarach, przy pysznej kawie i przekąskach, mogli wymienić się swoimi doświadczeniami z innymi. Przedstawiciele poszczególnych organizacji mieli także możliwość powiedzenia parę słów do kamery, mówiąc o swoich doświadczeniach dotyczących prowadzenia zbiórki, sukcesach, trudnościach. Przedstawicielka PSONI Koło w Łęcznej, p. Eliza Cyfra, podzieliła się tymi doświadczeniami przed kamerą. 

Po przerwie rozpoczęła się uroczysta Gala Kilometrów Dobra. W jej trakcie uczestnicy Kampanii otrzymali pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo i osiągnięte rezultaty, zaś cały sztab główny kampanii, podziękowania z rąk Prezesa PIF Roberta Kawałko. PSONI Koło w Łęcznej również podziękowało Polskiemu Instytutowi Filantropii i na ręce Prezesa Roberta Kawałko przekazali Anioła Dobroci i słodką kulę, prace wykonane w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy. Odbyło się także uroczyste odśpiewanie hymnu kampanii pt. „Kilometry Dobra” napisanego przez zespół Skaldowie, jednakże głównym wykonawcą hymnu był Łukasz Lisek, z muzyką według swojej aranżacji. 

Gwiazdami wieczoru byli: Kasia Moś z zespołem oraz zespół Perfect. Całość poprowadził Maciej Orłoś. 

Pobyt w Krakowie to nie tylko Konferencja i Gala Kilometrów Dobra, ale też zwiedzanie przepięknego miasta królów. Nocleg zarezerwowany mieliśmy w Hostelu „Strumyk” na Miasteczku Akademickim AGH. Po zjedzeniu śniadania udaliśmy się na Wawel, gdzie zobaczyliśmy przepiękny dziedziniec i wypiliśmy kawę w kawiarni Trattoria Wawel. 

Następnie udaliśmy się na ulicę Szewską 20 gdzie znajduje się siedziba Polskiego Instytutu Filantropii. Tam przy kawie rozmawialiśmy o planach na kolejną Kampanię Kilometry Dobra. 

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na obiad w Pacanowie – tym słynnym Pacanowie od Koziołka Matołka 😀 

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: