BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 Październik 2018

„Niepodległa bez barier-od morza do Tatr”

Lubelski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w dniu 4 października 2018 roku zorganizował uroczystą galę konkursu plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”.W tym roku to już XVI edycja pokazuje talent uczestników warsztatów. Hasłem tegorocznego konkursu było „Niepodległa bez barier od morza do Tatr”. Najważniejszym celem konkursu jest integracja osób z niepełnosprawnościami ze społeczeństwem oraz prezentacja prac i działalności artystycznej osób z niepełnosprawnościami obdarzonych nieprzeciętnymi zdolnościami twórczymi.

W jury konkursowym zasiedli eksperci m.in. artyści plastycy czy historycy sztuki. W tym roku po raz pierwszy konkurs odbył się we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.

Nagrodzone osoby w poszczególnych kategoriach;

KATEGORIA MALARSTWO I WITRAŻ

I. Gustaw Mędrek  ‚Długo oczekiwana” – WTZ przy PSONI w Hrubieszowie

II. Mirosław Rudzki „Razem ku wolności” – WTZ w Mełgwi

III. Dorota Szpak Od morza do Tatr” – WTZ w Grabowicy

KATEGORIA GRAFIKA I RYSUNEK

i. Anna Wojtaszek „Wolność” – WTZ w Rozłopach

II. Krzysztof Siatka „Oni bronili, żebym żył w pokoju” – WTZ w Wojsławicach

III. Patryk Trusz „Moja Ojczyzna” – WTZ w Chełmie

KATEGORIA TKANINA I APLIKACJA

I. Dominika Kołodziejczyk „Piękne Roztocze” – WTZ w Rozłopach

II. Urszula Dzida „Podniebne loty” – WTZ w Grabowicy

III. Marek Kubacki „Pod opieka Niepodległej” – ŚDS w Milejowie

KATEGORIA RZEŹBA KAMERALNA I PŁASKORZEŹBA

I. Krzysztof Sykała „Kocham Polską przyrodę” – WTZ w Rozłopach

II. Władysław Żuchnik i Krzysztof Gwizdal „Bohaterowie wolności” – DPS w Świdniku

III. Anna Jędral, Dorota Szeląg, Grażyna Panasiuk „Ta, co nie zginęła…” – WTZ przy Stowarzyszeniu „Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji” OPP

KATEGORIA FOTOGRAFIA I FILM

III. Anna Binkiewicz ‚Polska bez barier” – WTZ w Świdniku

Autorzy najlepszych prac z woj. lubelskiego wezmą udział w etapie ogólnopolskim.

W części artystycznej wystąpili zespołu Drewutnia oraz Dariusza Tokarzewskiego.

Kamil Artur Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW