BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 styczeń 2015

„Gwiazdka dla Kacperka”

Dnia 22 grudnia br. odbyło się niecodzienne spotkanie Zarządu Krasnostawskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

Wigilijne posiedzenie Zarządu miało bowiem wyjątkowo uroczystą oprawę. Honorowym gościem był siedmioletni Kacperek, który tego dnia odbierał wymarzony i długo oczekiwany komunikator /urządzenie ze specjalistycznym oprogramowaniem umożliwiające komunikowanie się ze środowiskiem/.

Gwiazdka dla Kacperka

Mogliśmy je zakupić i przekazać dzięki inicjatywie, z jaką do naszego Stowarzyszenia wystąpiło nowopowstałe stowarzyszenie Biznes Klub Krasnegostawu. W dniach 10 sierpnia i 21 września 2014 r. współorganizowaliśmy dwie imprezy charytatywne, na których udało się pozyskać kwotę ok. 3 tys. złotych. Ponadto nasze Stowarzyszenie przekazało zestaw komputerowy firmy Dell.

DSCF2279

Na spotkaniu wigilijnym, oprócz obdarowanego chłopca, obecna była jego mama Anna i panie Dorota Dziedzic i Anna Atras -sąsiadki, które rozpropagowały tę akcję w najbliższym otoczeniu Kacperka oraz inicjatorzy akcji, członkowie stowarzyszeń: Biznes Klub Krasnegostawu ”Krasnostawianie” a także lokalne media.

Spotkanie wigilijne

Jak co roku w rodzinnej atmosferze w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Krasnymstawie odbyło się spotkanie wigilijne. Wzięli w niej udział uczestnicy wraz z rodzicami, zaproszeni goście i pracownicy WTZ. Duszpasterz– ks. Roman Skowron odmówił modlitwę za zgromadzonych, odczytał fragment Ewangelii, oraz poświęcił opłatki wigilijne. W miłym i świątecznym klimacie wszyscy składali sobie życzenia, łamali się opłatkiem, słuchali kolęd w wykonaniu naszych uczestników oraz smakowali potrawy wigilijne przygotowane w WTZ.

Dziękujemy za obecność proboszczowi –ks. Romanowi Skowronowi, Burmistrzowi Miasta Krasnegostawu – Hannie Mazurkiewicz, Rzecznikowi Prasowemu Starostwu w Krasnymstawie – Sławomirowi Kamińskiemu, Dyrektorowi PCPR- Waldemarowi Fedorowiczowi, Dyrektorowi Urzędu Pracy- Januszowi Rzepce oraz prezesowi Stowarzyszenia Krasnystaw PLUS – Dorocie Sawie.

1IMG_0913

3IMG_0908

4IMG_0905

5IMG_0895

DSCF2247

Jerzy Weremko

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: