BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

7 kwiecień 2015

I Lubelskie Obchody Światowego Dnia Zespołu Downa

W dniu 21 marca 2015 roku w sali widowiskowej Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie odbyło się świętowanie Światowego Dnia Zespołu Downa. Pierwszy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa został ustanowiony 21 marca 2006 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa a od 2012 roku objęła ten dzień swym patronatem Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 15-stej powitaniem gości, wystąpieniem władz lokalnych oraz podziękowaniami dla sponsorów. Zaprezentowało się lubelskie Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb”.

016

W części artystycznej ubogacili swoimi występami; uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie w spektaklu „Mamma Mia”, w muzycznym repertuarze dzieci z Integracyjnego Niepublicznego Przedszkola Muzycznego „Stonoga” oraz happeningiem Fundacja Teatroterapii Lubelskiej pt. „Jabłoń”.

025

Po występach odbyło się uroczyste dzielenie tortu i życzenia dla Dzieci i Osób z zespołem Downa, wyświetlono prezentację multimedialnego teledysku w reżyserii Bogusława Byrskiego w którym brały udział dzieci.

Na Placu Litewski prezentowana była wystawa fotografii dzieci z Zespołem Downa pt. „Aktywni i szczęśliwi” autorstwa Piotra Pakuły i Wojtka Komety, wystawa potrwa do 28 marca 2015 roku.

001

Obchody odbywały się pod hasłem: „Moje wybory, moje możliwości”. Sala widowiskowa teatru pękała w szwach gdyż warto było zobaczyć i przeżyć te emocje, które dostarczyły nam dzieci. Osób z Zespołem Downa nie należy się bać są one życzliwe, przyjazne i pogodne. Dają z siebie to wszystko co najlepsze, twórczość, inteligencję, uszczęśliwiają najbliższych i zarażają tym wszystkich wokół.

no images were found

K.A. Kuliński

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: