BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

7 grudzień 2017

I Wojewódzki Turniej Boccia 2017 dla dzieci i młodzieży

W dniu 6 grudnia 2017 roku w Centrum Kultury Fizycznej UMCS odbył się I Wojewódzki Turniej Boccia 2017 dla dzieci i młodzieży.

Organizatorami imprezy byli: uczniowski Klub Sportowy „Okej” z Lublina, Centrum Kultury Fizycznej UMCS, Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem: UMCS, Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS.

plakat

Turniej wygrali Patryk Barszczyk, reprezentant Polski, zawodnik Klubu Pamara Boccia Lublin i Łukasz Starek ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie.

no images were found

Kamil Artur Kuliński

Przeczytajcie także:   Znamy zwycięzcę turnieju “Boccia 2017”

*

Boccia jest dyscypliną dla każdego, ale największą popularność zdobyła wśród osób z niepełnosprawnością (jak porażenie mózgowe lub inne ciężkie uszkodzenia układu nerwowego wymagające poruszania się na wózku inwalidzkim). Boccia angażuje zarówno ciało, jak i umysł działając terapeutycznie. Jest doskonałym sposobem na integrację osób niepełnosprawnych fizycznie z osobami pełnosprawnymi: w klubach sportowych, organizacjach pozarządowych, szkołach, centrach rehabilitacji, a nawet w domach. Boccia jest dyscypliną o wielu aspektach: jest to sport z elementami rywalizacji, narzędzie terapeutyczne, gra integracyjna idealna do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Jest pierwszą dyscypliną sportową, w której na równych zasadach mogą rywalizować o medale osoby z ciężką niepełnosprawnością.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: