BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 Maj 2014

II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin w Lublinie

Miasto Lublin we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Związkiem Dużych Rodzin 3+ organizuje II Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. Wydarzenie związane jest z ogłoszeniem przez Organizację Narodów Zjednoczonych 2014 roku Międzynarodowym Rokiem Rodziny, a także z przejęciem przez Miasto Lublin prezydencji w Forum Samorządowym na rzecz Dużych Rodzin.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 20 – 22 czerwca 2014 r. na terenie Targów Lublin S.A. przy ulicy Dworcowej 11 w Lublinie. Rozpoczęcie Zjazdu zaplanowano na piątek, 20 czerwca o godzinie 12:00. Oficjalnemu otwarciu towarzyszyć będzie wizyta Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z Małżonką, którzy objęli całe wydarzenie Honorowym Patronatem. W uroczystym otwarciu udział wezmą także przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej.

– Przed nami wielkie święto rodzin. Będziemy dyskutować o polityce prorodzinnej, o doświadczeniach, wymienimy się praktykami i stosowanymi rozwiązaniami. Dobre przykłady z innych miast postaramy się wdrożyć w Lublinie. Wydarzenie to też okazja do promocji Lublina. Przyjedzie do nas ponad 1500 osób, w tym ponad 700 dzieci – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Zjazd Dużych Rodzin

Myślą przewodnią czerwcowego zjazdu jest „Dom, rodzina – tu wszystko się zaczyna”.

Podczas zjazdu zaplanowano szereg prelekcji, debat i paneli, oraz moderowanych warsztatów dla dzieci i młodzieży (plastyczne, drukarskie, teatralne, muzyczne, animacyjne, sportowe), a także zwiedzanie Lublina, rekreację nad Zalewem Zemborzyckim, liczne występy i koncert Joszka Brody.

To również liczne prelekcje i panele poruszające tematy życia codziennego dużych rodzin, sytuacji rodzin w Polsce i kwestie dotyczące programów polityki rodzinnej. Harmonogram Zjazdu zakłada podział na zajęcia dedykowane dla całych rodzin oraz na takie, w których uczestniczyć będą oddzielnie rodzice oraz dzieci w rożnych grupach wiekowych. Podczas zajęć rodziców ich dziećmi opiekować się będą animatorzy zabaw i warsztatów.

Zjazd zainauguruje występ chóru dziecięcego Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie KASJOPEA wraz z Panem Dariuszem Tokarzewskim, specjalnie napisaną na tą uroczystość piosenką pt. „Największy skarb”. Część popołudniowa w piątek przeznaczona została na integrację dużych rodzin. Następnego dnia w sobotę (21 czerwca) od godz. 10.00, rozpoczną się moderowane warsztaty dla dzieci i młodzieży (plastyczne, drukarskie, teatralne, muzyczne, animacyjne, sportowe, basen, przedstawienia i koncerty, występy artystyczne i inne atrakcje) oraz skierowane dla dorosłych – liczne prelekcje i panele dyskusyjne, m. in. ekonomiczny panel dyskusyjny pt. „Bon opiekuńczo-wychowawczy jako element polityki rodzinnej”, z udziałem przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP min. Pani Ireny Wóycickiej, Ministra Pracy i Polityki Społecznej, ekspertów ze Związku Dużych Rodzin, Forum Samorządowego na rzecz Dużych Rodzin, samorządów.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach zjazdu są bezpłatne. Na sobotnie warsztaty i panele należy się wcześniej zarejestrować – wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy w zakładce „rejestracja”na stronie: www.zjazd.lublin.eu. Tutaj też znajduje się szczegółowy program zjazdu.

Zjazd organizowany jest po raz drugi. Pierwszy odbył się w ubiegłym roku w Grodzisku Mazowieckim.

Na stronie Samorządu Miasta Lublin można przeczytać cały artykuł.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW