BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

20 wrzesień 2017

Informacja o dostępności dla osób niepełnosprawnych wystawy „Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny” w Muzeum Lubelskim

29 września 2017 roku Muzeum Lubelskie otwiera wyjątkową wystawę: Pablo Picasso – wizerunek wielokrotny. Wystawa ta będzie szczególna nie tylko z powodu rangi sprowadzonych dzieł, ale także ze względu na przygotowane specjalnie na tę okazję udogodnienia dla osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

Kuratorzy wystawy we współpracy z Działem Edukacji Muzeum przygotowali ścieżkę zwiedzania dla osób niewidomych i niedowidzących. Wybrany zestaw prac będzie dla nich udostępniony w formie audio deskrypcji oraz materiałów pomocniczych, które zwiedzający będą mogli dotykać, aby dłońmi „obejrzeć” prace Picassa. Materiały te dostępne będą przez cały czas trwania wystawy:  29.09.2017 – 03.12.2017.

Natomiast dla osób niesłyszących i niedosłyszących zaplanowano specjalne spotkanie – oprowadzanie kuratorskie z tłumaczeniem na polski język migowy. Odbędzie się ono w środę,  11 października o godz. 11.

Naszym zamiarem jest umożliwienie zapoznania się ze sztuką niezwykłego artysty, jakim był Pablo Picasso, jak największej liczbie osób.

Źródło: www.lublin.eu

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: