BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

31 Maj 2012

Informacja o organizowanym IX Przeglądzie Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych w Muratynie gmina Łaszczów

W dniu 6 czerwca 2012 r. w Muratynie planowany jest   już  IX Przegląd Twórczości Scenicznej Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem przedsięwzięcia jest  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Otwarta Dłoń” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Muratynie.

Głównym celem Przeglądu jest  prezentacja dorobku artystycznego osób niepełnosprawnych z powiatu tomaszowskiego, zamojskiego, biłgorajskiego i hrubieszowskiego integracja ze środowiskiem lokalnym oraz promocja działań stowarzyszenia. Nasze przedsięwzięcie stało się cyklicznym działaniem cieszącym się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Jest to impreza plenerowa, odbywająca się w otoczeniu zieleni na terenie rekreacyjnym Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie. Teren ten wyposażony jest w scenę plenerową.

W prezentacjach scenicznych wystąpi 16 grup tanecznych i wokalnych.

Wyróżnione zespoły otrzymują  dyplomy i nagrody, a pozostali wykonawcy dyplomy i słodycze. Podczas występów  uczestnicy Przeglądu mogą posilić się pieczoną kiełbaską, bigosem i ciastem przygotowanym m.in. przez Koło Gospodyń Wiejskich z Muratyna.

Dodatkowo Kresowe Bractwa Motocyklowego „Biały Kruk’ zaprezentuje pokazy jazdy na motocyklu.

Organizowane przedsięwzięcie zakończymy wspólną zabawą na świeżym powietrzu.

Sporządziła:
Mariola Ciupa

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: