BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 Grudzień 2019

Inkubator Kultury | Jak zamienić obraz w słowo? – warsztaty z audiodeskrypcji

Zespół Warsztatów Kultury w Lublinie zaprasza na warsztaty z audiodeskrypcji „Jak zamienić obraz w słowo?” 7 grudnia 2019 r. od 10:00 do 17:00, które odbędą się w siedzibie Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 5a w sali widowiskowej – II piętro. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Obowiązują zapisy online za pośrednictwem formularza on-line.

Liczba miejsc jest ograniczona. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników warsztatów. Warsztaty w pierwszej kolejności skierowane są do osób związanych zawodowo z sektorem kultury lub edukujących się tej dziedzinie. Wybór zostanie dokonany na podstawie informacji podanych w formularzu zgłoszeniowym.

Audiodeskrypcja to technika opisu materiałów wizualnych i audiowizualnych dla osób niewidomych tak, by mogły one w pełni je odbierać. Stosuje się ją w filmach, spektaklach, dziełach sztuki, ale też w krótkich filmach w mediach społecznościowych, multimediach, czy grafikach na stronach internetowych. Podczas kolejnych warsztatów realizowanych w ramach Inkubatora Kultury będzie można dowiedzieć się jak zamienić obraz w słowo.

O prowadzących warsztaty:
Justyna Mańkowska – wiceprezeska Fundacji Katarynka z Wrocławia. Od 2012 pisze audiodeskrypcje do filmów, spektakli. Konsultuje opisy i ofertę kulturalną pod kątem osób z niepełnosprawnością wzroku w instytucjach kultury. Współtwórczyni portalu www.adapter.pl – pierwszego vod z audiodeskrypcją, napisami dla niesłyszących i tłumaczeniem na język migowy
Magda Dudowicz– od wielu lat użytkowniczka audiodeskrypcji. Zapalona kinomanka i odbiorczyni kultury. Konsultantka audiodeskrypcji związana ze Stowarzyszeniem De Facto. W Fundacji Katarynka oprócz konsultowania, jest także specjalistką ds. kontaktu z odbiorcami i komunikacji.

Dwie ekspertki – audiodeskryptorka oraz konsultantka z niepełnosprawnością wzroku wprowadzą nas w podstawy tworzenia audiodeskrypcji. Wyjaśnią zasady, podpowiedzą czym się kierować, jak budować dobre narracje i sugestywne opisy. Porozmawiamy też o odbiorcach audiodeskrypcji. Jacy są? Czego oczekują? Co lubią, a co im w audiodeskrypcji przeszkadza?
Będziemy ćwiczyć, słuchać i pobudzać wyobraźnię. Będziemy pisać. Zmierzymy się z audiodeskrypcją filmową, ale także z krótką i zwięzłą audiodeskrypcją do mediów społecznościowych.

Zespół Warsztatów Kultury

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: