BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 Lipiec 2019

Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu

27.06.2019 r. odbył się XIII Nadbużański Integracyjny Festiwal Muzyczny w Kodniu. Jak co roku impreza odbywała się w kalwarii kodeńskiej – terenie należącym do klasztoru Oblatów, dawnej własności rodu Sapiehów, w zespole kaplic drogi krzyżowej, do których prowadzi stara droga brukowa. Jest to miejsce niezwykle malownicze, sprzyjające refleksji i kontemplacji.

Organizatorami Festiwalu byli Gmina Kodeń, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu i Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu. Oficjalnego otwarcia Festiwalu, przywitania przybyłych gości i artystów dokonał pan Jerzy Troć Wójt Gminy Kodeń, a błogosławieństwa dokonał o. Damian Dybała OMI – proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Anny w Kodniu.

W przeglądzie wzięły udział następujące grupy:

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kodniu,

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kodniu,

Warsztat Terapii Zajęciowej w Kolembrodach przy GOPS w Komarówce Podlaskiej,

Dom Pomocy Społecznej w Łukowie,

Warsztat Terapii Zajęciowej przy GOPS w Konstantynowie,

Powiatowy Ośrodek Wsparcia dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Międzyrzecu Podlaskim,

Caritas Diecezji Siedleckiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej,

Środowiskowy Dom Samopomocy w Białej Podlaskiej,

Dom Pomocy Społecznej w Kostomłotach,

Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławatyczach,

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy PSONI Koło w Łęcznej,

Warsztat Terapii Zajęciowej przy SI „Elermet” w Białej Podlaskiej,

Dom Pomocy Społecznej w Kaniem,

Warsztat Terapii Zajęciowej w Majdanie Zahorodyńskim,

Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej,

Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie,

Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań” we Włodawie,

Środowiskowy Dom Samopomocy PSONI Koło Świdniku,

Dom Pomocy Społecznej w Konstantynowie,

Środowiskowy Dom Samopomocy w Międzylesiu,

Dom Pomocy Społecznej w Kalince,

Dom Pomocy Społecznej w Kozuli.

Każda z grup przedstawiła swój program artystyczny. Występy na scenie są jedną z form rehabilitacji społecznej osób z niepełnosprawnością, dzięki której zyskują oni pewność siebie, poznają swoje mocne strony i wzrasta ich poczucie własnej wartości.

Dom Pomocy Społecznej w Konstantynowie 

Jak co roku, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, wzięli udział w festiwalu.

Zespół Bębnoludy wystąpił z muzyczną wędrówką po świecie, zaś solista Łukasz Lisek zaśpiewał publiczności piosenki „Anioł i Diabeł” oraz „Kocham wolność”. Występy janowickich artystów zostały przyjęte z wielkim aplauzem. Później był czas na zabawę z innymi uczestnikami festiwalu.

Całości towarzyszyła piękna sceneria ogrodów Kalwarii oraz niesamowita pogoda, która pozwalała by w pełni cieszyć się atmosferą płynącą z przebywania w tym niezwykłym miejscu. Organizatorzy pamiętali o wszystkich, zadbali o poczęstunek dla uczestników i zaproszonych gości, obdarowali występujących upominkami i nagrodami.

Wyjeżdżając, tradycyjnie zatrzymaliśmy się przy kościele świętej Anny, aby podziękować za udany występ, szczęśliwą podróż oraz prosić o dalszą opiekę i błogosławieństwo Matkę Bożą.

Wspomnieć należy, że w festiwalu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, sponsorzy, zaproszeni goście, kierownicy placówek. Dziękujemy organizatorom za podjęcie trudu organizacji festiwalu, za mile spędzony czas. 

“Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko” A. Einstein 

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: