BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 Wrzesień 2014

Integracyjny Festiwal Sportowy w Zamościu

Polski Komitet Paraolimpijski, Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej w Zamościu, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym  „Krok za Krokiem” w Zamościu, Aktywy Klubu  Sportowego  Osób Niepełnosprawnych „Krok Za Krokiem” w Zamościu i Zespoł Niepublicznych Szkół Specjalnych„Krok Za Krokiem” w Zamościu zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu „Integracyjny Festiwal Sportowy” impreza odbędzie się 17.09.2014r na terenie  Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu dnia ul. Królowej Jadwigi 8.

Uczestnicy festiwalu będą mogli rywalizować w następujących  konkurencjach:
– Turniej BOCCIA im. Tomka Kłosa
– RACE RUNNER (ROWEROCHODZIK)
– PIŁKA NOŻNA NA WÓZKACH ELEKTRYCZNYCH

Celem imprezy jest popularyzacja dyscyplin sportowych dla osób z niepełnosprawnością a także integracja środowiska osób z niepełnosprawnością.

Tomek Kłos zawodnik boccia  związany ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu. Pierwszy w Polsce zawodnik BC3 – (grający z rynną) ,człowiek o niezwykłej osobowości , aktywny niezależny. Był wzorem dla kolegów jak pomimo znacznej niepełnosprawności dawać sobie radę w trudach i chwilach radosnych ,jak być dobrym człowiekiem. Zginął tragicznie. Pomysł organizacji turnieju  wypłynął od kolegów, terapeutów.

Zawodnicy będą rywalizować pod patronatem Pana Prezydenta Miasta Zamość Marcina Zamoyskiego.

Osoby  do kontaktu:
Ireneusz  Klimek 600321400 / 846712803
Monika Naworol  846393311

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: