BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 październik 2015

IV Olimpiada Równych Szans

 

„Ruch może zastąpić wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwo nie jest w stanie zastąpić ruchu.” Tissot

W dniu 07.10.2015 roku uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy – PSOUU Łęczna uczestniczyli w IV Olimpiadzie Równych Szans. Impreza sportowo-rekreacyjna zorganizowana była przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Milejowie, a odbyła się w Szkole Podstawowej w Łańcuchowie. Celem imprezy było promowanie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych.

Zdjęcie

 

W olimpiadzie udział wzięło 7 drużyn:

– WTZ Świdnik,

– Szkoła podstawowa w Łańcuchowie,

– WTZ Mełgiew,

– ŚDS Łęczna,

– Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik 2”,

– ŚDS Milejów,

– WTZ Janowica.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy reprezentowali:

–  Adam Czerniak,

–  Rafał Kamienobrodzki,

–  Daniel Leus,

–  Katarzyna Piasecka,

–  Magda Porębska– kapitan drużyny.

Zdjęcie

Olimpiada została otworzona przez Wiceprzewodniczącą Zarządu Koła panią Elżbietę Michalak vel Michalewską, która serdecznie przywitała gości i życzyła sukcesów sportowych. Następnie odbył się przemarsz drużyn, którą prowadził jeden z zawodników z pochodnią olimpijską. Kapitanowie drużyn losowali kolejność w jakiej będą występować. Magda Porębska, kapitan naszej drużyny, wylosowała siódmą pozycję.

Rozgrywki odbyły się w następujących dyscyplinach sportowych:

  1. Rzut do celu
  2. Sztafeta
  3. Dart
  4. Strzał na bramkę
  5. „Szalony pociąg” – podawanie piłki nad głową

Zdjęcie

Nasi uczestnicy dzielnie walczyli w każdej konkurencji i osiągali bardzo dobre wyniki. W sztafecie i szalonym pociągu byliśmy bezkonkurencyjni. Po podsumowaniu wszystkich wyników z poszczególnych konkurencji zdobyliśmy drugie miejsce.

Jako widownia z WTZ w Janowicy pojechały Kasia K., Magda K., Gosia W. i Basia P., które głośno dopingowały naszych zawodników, zagrzewały do walki i cieszyły się każdym, nawet najmniejszym sukcesem naszej drużyny.

Po rozgrywkach nastąpiło wręczenie dyplomów, nagród i podziękowań.

Na podium stanęli:

Miejsce I – WTZ Świdnik

Miejsce II – WTZ Janowica

Miejsce III – Szkoła Podstawowa w Łańcuchowie

Zdjęcie

Wszyscy ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia. W trakcie przerwy gospodarze zaprosili nas na poczęstunek. Na zakończenie imprezy odbyła się zabawa taneczna.

Dzięki sportowej rywalizacji uczestnicy doświadczyli poczucia sukcesu i wielu pozytywnych emocji. Na Warsztaty wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i w pełni zadowoleni z osiągniętych wyników.

 „Ciężka praca połączona z wiarą w siebie. Te dwa składniki dokładnie zmieszać i dodać dużą ilość (nie żałować) radości z tego co się robi!” Kamil Stoch

Aneta Wawszczak

Rehabilitantka WTZ Janowica

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: