BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 grudzień 2018

Jak dobrze mieć sąsiada… Kiermasz w Bogdance

W dniu 14.12.2018 uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej udali się do Zarządu Kopalni Węgla Lubelskiego „Bogdanka” S.A. z życzeniami świątecznymi oraz z kiermaszem prac bożonarodzeniowych wykonanych w WTZ.

Zdjęcie1

Do Zarządu Kopalni udała się Maria Lisek-Zięba przewodnicząca Zarządu Koła PSONI i kierownik WTZ w Janowicy wraz z delegacją uczestników. Na ręce prezesów przekazane zostały nasze prace wykonane przez osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz życzenia bożonarodzeniowo-noworoczne. Temu spotkaniu towarzyszyła atmosfera otwartości i serdeczności. Rozmawialiśmy o naszych planach oraz o dalszej współpracy jako sąsiedzi i partnerzy.

Kiermasz odbył się w cechowni, wzięły w nim udział nasze uczestniczki Magda i Kasia wraz z panią Beatą, instruktorką pracowni poligraficznej oraz panią Martyną, psychologiem.

Zdjęcie2

Uczestniczki warsztatu fantastycznie poradziły sobie z rolą sprzedawcy i doradcy. Rozdawały ulotki stowarzyszenia oraz zachęcały wszystkich przechodzących pracowników kopalni do wzięcia udziału w kiermaszu. Zainteresowanie pracami wykonanymi w warsztacie było bardzo duże, dochodziło nawet do sporów kto ma zabrać ostatnią sztukę „aniołka”, „choinki” czy „bombki”. Zostaliśmy zaproszeni z kolejną wizytą i kiermaszem. Największą popularnością cieszyły się choinki sznurkowe w doniczkach. Te świecące poszły bardzo szybko. Wieńce, bombki, aniołki, kieliszki zdobione, szopki, żłóbki, bałwanki, zabawki, pluszowe liski i wiele innych rzeczy również cieszyły się zainteresowaniem. Na cechownię przyszły panie pracujące w biurach oraz pracownicy fizyczni kończący zmianę lub dopiero zaczynający swój dzień pracy.

Zdjęcie3

Podczas kiermaszu uzyskano ze sprzedaży kwotę około 1500 zł.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi LW Bogdanka oraz osobom zaangażowanym w organizację kiermaszu za otwartość i współpracę a wszystkim kupującym i oglądającym za zainteresowanie i nabywanie prac naszych uczestników. Doceniamy Waszą otwartość i serdeczność. Mamy nadzieję, że zakupione przedmioty będą służyły za dekoracje w Państwa domach, a jako prezenty będą sprawiały radość osobom obdarowywanym.

Zdjęcie4

Jeszcze raz dziękujemy, życzymy zdrowych, pogodnych, radosnych świąt Bożego Narodzenia, błogosławieństwa Bożej Dzieciny dla Zarządu i pracowników Kopalni „Bogdanka” S.A. oraz ich rodzin.

Szczęść Boże! Tyle wyjazdów ile zjazdów.

PSONI koło w Łęcznej

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: