BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

13 Grudzień 2014

Jestem widoczny – jestem bezpieczny!

9 grudnia 2014r. zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo Koło w Łęcznej na zajęcia edukacyjne przyjęli Policjanci z Łęcznej. Aspirant Piotr Kotłowski oraz sierżant sztabowy Magdalena Krasna dzielili się z nami doświadczeniem i wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa drogowego, właściwego poruszania się pieszych, dbania o własne bezpieczeństwo oraz unikania nieuczciwych naciągaczy, zwłaszcza w okresie świątecznym.

001

002

            Uczestnicy zadawali wiele pytań dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze, m.in. dotyczące właściwego poruszania się rowerem, konieczności sygnalizowania skrętów, właściwego reagowania podczas wypadku, pomocy osobom poszkodowanym. Widać było, że informacje uzyskane podczas szkolenia „S.O.S. – na sygnale” realizowanego na terenie Warsztatów, były przydatne oraz bardzo pomocne podczas udzielania odpowiedzi Policjantom. Wiedza uzyskana podczas szkolenia okazała się imponująca dla prowadzących spotkanie.

003

Policjanci wielokrotnie wspominali o sposobach na zachowanie bezpieczeństwa. Najważniejszym dla pieszych okazało się BYCIE WIDOCZNYM, zwłaszcza po zmierzchu, tak aby jadące samochody mogły nas w porę zauważyć i odpowiednio zareagować. Aby móc wpływać na swoje bezpieczeństwo Policjanci rozdali wszystkim odblaskowe smycze.

004

Konkluzją spotkania było: aby być BEZPIECZNYM musimy być WIDOCZNI!

Na koniec spotkania chętne osoby mogły przymierzyć policyjną czapkę. Propozycja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem. Taka okazja to gratka, więc skorzystało z niej wielu Uczestników.

005

006

007

Bardzo dziękujemy pani Magdzie i Panu Piotrowi za spotkanie. Mamy nadzieję na dalszą współpracę. Wierzymy, że otrzymana wiedza wpłynie pozytywnie na nasze zachowania, przyczyni się do wzrostu naszego bezpieczeństwa oraz zwiększy naszą świadomość dotyczącą naszej odpowiedzialności za życie.

Katarzyna Płoszaj

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: