BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 Październik 2019

Jubileusz 10-lecia ZAZ w Lublinie

Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” w Lublinie świętuje jubileusz 10-lecia.

Obchody jubileuszu 10-lecia odbyły się 22 października 2019 roku Mszą Św. w kościele parafialnym p. w. Św. Jakuba Ap. następnie zaproszeni goście udali się do uroczysta galę.  Gospodarze uroczystości Ks. dr Tadeusz Pajurek oraz dyrektor Arkadiusz Sadowski uhonorowali najbardziej zasłużonych pracowników i osoby związane z Zakładem. 

Z chwila rozpoczęcia działalności w ciągu dziesięciu lat w ZAZ przewinęły się setki osób niepełnosprawnych, które dostały możliwość podjęcia pierwszej pracy w swoim życiu. „Zakład Aktywności Zawodowej istnieje od 2009 r. Jest pierwszym tego typu zakładem w Lublinie. Zatrudnia 35 osób niepełnosprawnych (21 osoby w znacznym stopniu niepełnosprawności i 14 osób w stopniu umiarkowanym). Stanowi jedną z form rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych, w większości z powodu zaburzeń psychicznych. Osoby te, zatrudniane są na umowę o pracę, w wymiarze 0,55 – 0,8 etatu, w kilku działach

W części artystycznej wystąpił Piotr Selim. 

Fotogaleria

Kamil A. Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: