BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

6 marzec 2015

Już dziś wernisaż wystawy prac Izabelli Edeńskiej

Od 3 do 30 marca 2015 r. zapraszamy na wystawę prac Izabelli Edeńskiej. W Galerii Art Brut w Lubelskim Centrum Kultury. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 6 marca 2015 r. o godz. 17.00.

Izabella Edeńska z zawodu jest lekarzem stomatologiem. Używając terminologii medycznej malarstwem zaraziła się prawie dwadzieścia lat temu, kiedy to podjęła pierwsze próby tworzenia obrazów. Jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Uczestniczyła w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych oraz w wielu plenerach malarskich. Poza Lublinem wystawiała swoje prace w Warszawie, Kazimierzu Dolnym, Łodzi, Ustroniu Śląskim, Zambrowie oraz Kraśniku.

Większość obrazów znajduje się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicami kraju. Tematami obrazów są pejzaże, kwiaty, portrety często z akcentami abstrakcji i surrealizmu. Warsztat artystyczny Izabelli Edeńskiej wzbogaca również pisanie ikon. W swojej twórczości posługuje się technikami olejną, akrylową i akwarelą. Ponadto od kilku lat tworzy poezję.

„Malarze tworzą treść tego,
co jest wpisane w ich ego” 

                                                              Izabella Edeńska

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: