BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Artykuły powrót
8 Listopad 2016

Kalendarz z Finalistkami wyborów Miss Polski na Wózku 2016 na rok 2017 już w sprzedaży!

Piękno bez barier to zasada, w myśl której organizowane są wybory Miss Polski na Wózku, a kalendarz z Finalistkami tego niezwykłego konkursu piękności jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Zdjęcie

Fundacja Jedyna Taka, organizator wyborów Miss Polski na Wózku co roku wydaje kalendarz z Finalistkami konkursu, do którego zdjęcia powstają podczas Warsztatów Miss. Jego głównym celem jest pokazanie, że niepełnosprawność nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa oraz przełamywanie panujących stereotypów i zmiana wizerunkowa osób z niepełnosprawnością.

Zdjęcie z kalendarza

Na kartach kalendarza pokazane są szczęśliwe, pełne życia kobiety, dla których wózek nie jest ograniczeniem i przeszkodą w dbaniu o swoją kobiecość. Swoją postawą udowadniają, że kobiety poruszające się na wózku to kobiety atrakcyjne i piękne, dla których cztery kółka są jedynie sposobem poruszania.

Zdjęcie z kalendarza

Na dwunastu kartach kalendarza – przepiękne Finalistki wyborów Miss Polski na Wózku 2016: Adrianna Zawadzińska, Patrycja Wójciak, Anna Płoszyńska, Elżbieta Zarzecka, Agata Cybuchowska, Iwona Necel, Wioleta Więckowska, Wioletta Czyjt, Paula Nolbert, Paulina Narożnik, Emilia Krok i Karolina Wyrwicz, którym w trakcie sesji pomagali niezastąpieni wolontariusze.

Kalendarz powstał z inicjatywy Fundacji Jedyna Taka, ale jego realizacja nie byłaby możliwa gdyby nie: Fundator Kalendarza: Leśna Polana Centrum Opieki i Rehabilitacji z Oddziałem Po Udarze Mózgu. Partnerzy kalendarza: Mazamed Likwidacja Barier, Polski Producent podnośników dla osób niepełnosprawnych marki Meva, Hotel Medical SPA Unitral sp. z o.o. spółka komandytowa. Wsparcie kalendarza: Galmed – Producent cewników urologicznych, Drukarnia projekt s.c., Allbag. Darczyńca kalendarza: Hotel Austeria Conference & SPA. Swój wkład w jego powstanie mieli również partnerzy Fundacji, do których należą Quickie, SOD – Paweł Janiszewski i Meyra.

Zdjęcia do kalendarza wykonał współpracujący od dawna z Fundacją Sebastian Wolny Studio IP Pracownia Fotograficzna i Castingowa. O makijaże modelek zadbała nieoceniona ekipa Perfumerie Douglas Polska, partner wyborów Miss Polski na Wózku od dwóch lat, a fryzury wykonali fryzjerzy z Akademii Berendowicz & Kublin Warszawa. Suknie wieczorowe do sesji zapewniła Viola Piekut, a buty udostępnił sklep Deichmann. Skład kalendarza wykonał Szymon Siwak.

Kalendarz jest sprzedawany w formie cegiełki na stronie www.sklep.jedyna-taka.pl z której dochód Fundacja przeznaczy na organizację wyborów Miss Świata na Wózku, które odbędą się 7. października 2017 roku na terenie Miasta Stołecznego Warszawy.

Fundacja Jedyna Taka
ul. Słowackiego15/2
87-720 Ciechocinek
tel: +48 884 000 778
e-mail: fundacja@jedyna-taka.pl

www.facebook.com/FundacjaJedynaTaka
www.jedyna-taka.pl
www.jedyna-taka-mama.pl
www.butterflymodels.pl

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: