BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 Wrzesień 2014

Kier-masz książki za darmo!

Na Placu Rybnym w dniu 17 września 2014 r. odbył się KIER-MASZ KSIĄŻKI ZA DARMO!

Organizatorami akcji byli seniorzy oraz Fundacja Wzajemnego Wsparcia oraz Rada i Zarząd Dzielnicy Starego Miasta przy współpracy Filii nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ul. Rynek 11.

Seniorzy wspólnie z Fundacją Wzajemnego Wsparcia KLUCZ zorganizowali w maju po raz pierwszy KIER – MASZ KSIĄŻKI ZA DARMO na Placu Rybnym. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem i dlatego 17 września seniorzy wspólnie z Fundacją KLUCZ, Zarządem i Radą Dzielnicy Stare Miasto oraz Filią nr 21 Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego przy ulicy Rynek 11 zorganizowali kiermasz po raz drugi.

Kiermaszowi towarzyszyła wystawa ikon wykonanych przez seniorów oraz uczniów Technikum Lider. Na kiermaszu zgromadzono różnorodne książki i każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Wiele osób w tym dniu przyniosło też własne książki i chętnie oddało na kiermasz. Plakat promocyjny imprezy zachęcał:” Zróbmy razem coś pożytecznego i miłego! To dopiero będzie ożywienie Placu Rybnego!”.

015

Na Placu Rybnym rzeczywiście panowało ożywienie i to nie handlarzy ryb jak dawniej, ale prawdziwych miłośników książek. Piękny, słoneczny dzień pozwolił na spotkania i przyjacielskie rozmowy nie tylko o książkach. Pani Ewa Dados Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. Seniorów rozmawiała z seniorami o nowych klubach dla seniorów, projektach i planowanych inicjatywach. Można też było wypić herbatę lub kawę w Zakątku Seniora sąsiadującym z Placem Rybnym. Inicjatywa seniorów, organizacji pozarządowej i administracji samorządowej okazała się dobrym pomysłem. Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję kiermaszu książek za darmo na wiosnę.

no images were found

ZDJĘCIA

Kamil Artur Kuliński


 

Fundacja Wzajemnego Wsparcia KLUCZ powstała w 2007 roku.

Tytuł OPP Fundacja KLUCZ otrzymała w 2008 roku. Fundacja KLUCZ nie prowadzi działalności gospodarczej, a jej wszystkie działania są non- profit.

Członkowie Fundacji przez pierwsze trzy lata swojej działalności realizowali projekty z zakresu profilaktyki środowiskowej skierowane do dzieci i młodzieży mieszkającej w Śródmieściu i Starym Mieście.

We współpracy z Urzędem Miasta Lublin zrealizowano min. projekty:

STARE MIASTO = DOBRE ŻYCIE

KLUB Z KLUCZEM 6 – 16

FORMAT bez RYZYKA

KULTURA Z KLUCZEM

Festyn profilaktyczny FEST- ZABAWA z KLUCZEM.

W 2010 roku Fundacja została organizacją partnerską Fundacji Wspólna Droga United Way Polska. Dzięki tej współpracy zrealizowano projekty:

AKTYWNE! MAMY! – ,,Aktywizacja zawodowa bezrobotnych matek, zwiększenie wiedzy w zakresie poruszania się po rynku pracy oraz wzmocnienie umiejętności psychospołecznych”

 Trzy Pokolenia Wspólna Kultura – projekt dla dzieci, młodzieży, seniorów.

W ubiegłym roku Fundacja realizowała projekt współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Aktywizacji Społecznej Osób Starszych:

KLUCZ dla SENIORÓW

W ramach tego projektu powstała pierwsza w Lublinie kawiarenka dla seniorów ZAKĄTEK SENIORA przy ulicy Rybnej 7. Dzięki zaangażowaniu członków Fundacji KLUCZ, ich rodzin i przyjaciół powstało piękne, klimatyczne miejsce na lubelskim Starym Mieście Zakątek Seniora skupiające aktywnych i twórczych seniorów.

Ewa Szeliga

Prezes Fundacji Wzajemnego Wsparcia KLUCZ

20-861 Lublin ul. Leszetyckiego 6/28

tel. 605 47 67 56

fundacja@klucz.org

 www.klucz.org

 

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: