BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

25 Sierpień 2014

Kiermasz LSOZP

Niedziela dnia 24. VIII. była dniem przeprowadzonego przez Lubelskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego kiermaszu wyrobów rękodzieła artystycznego.

Z powodu dżdżystej pogody obsługiwane przez terapeutów i podopiecznych Stowarzyszenia stoiska umiejscowiono w kruchcie Kościoła P.W. Św. Ducha przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie.

001

Szczególnym zainteresowaniem kupujących cieszyły się bransoletki, wyposażone w liczne ozdoby wyroby ze szkła oraz inne gadżety. Organizatorzy zadbali o nagrody – niespodzianki dla wszystkich nabywców oferowanych produktów. Bezpłatnie otrzymane figurki z masy solnej, zakładki do książek itp. cieszyły nie mniej, niż przemyślany zakup konkretnych przedmiotów. Wszystkie wyroby udostępnione tego dnia zainteresowanym powstały w ramach terapii zajęciowej oferowanej podopiecznym przez Stowarzyszenie, zaś uzyskany dochód przeznaczony jest na współfinansowanie zakupu materiałów do dalszej terapii.

002

Celem kiermaszu było nie tylko zgromadzenie środków finansowych, ale także – i w nie najmniej ważnym stopniu – sama terapia. Udział w tym przedsięwzięciu pomagał bowiem podopiecznym LSOZP uświadomić sobie fakt użyteczności ich pracy, a także wartości ich (podejmowanego z myślą o dalszym zdrowieniu) zaangażowania. Wśród osób nawiedzających stoisko znaleźli się także całkowicie bezinteresowni darczyńcy.

003

W ramach wspomnianej imprezy dokonała się wreszcie promocja samego Stowarzyszenia. Zaprezentowało się ono Lublinianom za pośrednictwem ulotek syntetycznie przedstawiających zakres i formy prowadzonych przezeń działań. W programie kiermaszu przewidziano także możliwość konsultacji z przedstawicielem LSOZP, udzielającym wszystkim chętnym wyczerpujących informacji na temat świadczonej w lubelskich placówkach psychiatrii środowiskowej pomocy chorującym.

004

 

Warto nadmienić, iż realizowany przez lubelskie Stowarzyszenie projekt „Droga do samodzielności – prowadzenie kompleksowej i ciągłej rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi” ma w dalszym ciągu charakter otwarty. Jak informuje kolportowana w toku kiermaszu ulotka, osoby zainteresowane przystąpieniem do programu mogą to uczynić dzwoniąc pod nr telefonu jego koordynatora – P. Agnieszki Kani: 603 451 865.

 

Zaangażowanie w ową cenną inicjatywę podopiecznych LSOZP, w tym beneficjentów projektu „Droga do samodzielności” wydaje się stanowić wystarczający dowód skuteczności działań mających na celu m.in. przełamywanie izolacji społecznej osób chorujących psychicznie.

Zygmunt Marek Miszczak

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: