BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

17 marzec 2015

Kiermasz prac osób niepełnosprawnych

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Łęcznej, Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy we współpracy z Regionalnym Centrum Handlowym Wamex, zorganizowało Kiermasz Wielkanocny.

Plakat

 

Kiermasz dał możliwość prezentacji i sprzedaży prac – stroików wykonanych w pracowniach warsztatu. Wystawa swoim wystrojem, wyrobami, kompozycjami była podziwiana przez wszystkich klientów Centrum Handlowego. Kolorowy wystrój stoiska wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Na stołach nie zabrakło jajek różnej wielkości wykonanych metodą quillingu.

(Quillingiem nazywamy technikę z rodzaju papieroplastyki, która polega na tworzeniu fikuśnych ozdób przy pomocy specjalnych igieł, na które nawijane są cienkie paski papieru).

Oto tylko mała próbka wyrobów

no images were found

Jajo – królowało na kiermaszu w różnych wykonaniach (zdobione sznurkiem, cekinami, bibułą oraz wykonane metodą quillingu, jest ono symbolem życia i odrodzenia.

Tradycja pisanek i dzielenia się święconym jajkiem sięga daleko w przeszłość. Już starożytni Persowie wiosną darowali swoim bliskim czerwono barwione jaja. Zwyczaj ten przyjęli od nich Grecy i Rzymianie. Rumuńskie przysłowie ludowe mówi:, „Jeśli my, chrześcijanie zaprzestaniemy barwienia jaj na czerwono, wówczas nastąpi koniec świata”. Czerwone pisanki mają ponoć moc magiczną i odpędzają złe uroki, są symbolem serca i miłości. Jajko jest formą najbardziej doskonałą. Zawiera wszystkie konieczne dla odżywienia organizmu składniki: białko, tłuszcz, sole mineralne i witaminy. Ma około 100 kalorii.

WIELKANOC, najważniejsze i najstarsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na pamiątkę Zmartwychwstania Chrystusa. Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję, są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów.

Składamy serdeczne podziękowanie dla Zarządu Centrum Handlowym Wamex za udostępnienie miejsca, pomoc w organizacji kiermaszu a Państwu Adamskim za sam pomysł.

 „Kto wierzy w dobroć człowieka, ten stwarza dobroć w człowieku.

Dobroć to jedyny możliwy motor życia”

 Dziękujemy

 Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele wskazane przez Radę Uczestników warsztatu.

 

M.Lisek-Zięba

 Więcej WYROBÓW WIELKANOCNYCH tworzonych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy możecie obejrzeć na stronie www.wtzjanowica.blogspot.com/p/wyroby.html

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: