BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 Maj 2018

„Kilometry Dobra” na budowę mieszkań chronionych

Od 1 marca 2018 r. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualna Koło w Łęcznej prowadzi zbiórkę pieniędzy do puszek w ramach Kampanii Społecznej Kilometry Dobra.

W kampanii uczestniczą uczniowie ze szkół z terenu powiatu, osoby prywatne, przedszkola, zakłady pracy, instytucje … . Każda szkoła ma inne pomysły w jaki sposób wesprzeć organizatorów zbiórki.

Prezentacje artystyczne zespołów działających w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy wspomagają Kampanię. Zespoły i solista z opiekunami odwiedzili już wiele szkół a jeszcze do końca Kampanii do 3 czerwca mają do odwiedzenia kilka szkół i Parafie w Sławatyczach, Białce, Jawidzu…. .

W piątek 18 maja odwiedzili Szkolę Podstawową w Sosnowicy.

Zdjęcie1

Są pośród nas ludzie, którzy uważają, że jesteśmy na świecie po to, aby pomagać innym.  Są również ci, którzy nie umieją pomóc nawet samym sobie.

Spotkanie w Szkole w Sosnowicy rozpoczął Łukasz Lisek hymnem Kampanii Kilometry Dobra, następnie dyrektorka Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki Marzena Waszczuk-Bancer powitała przybyłe zespoły z opiekunami. Mówiąc o wsparciu Kampanii prowadzonej przez PSONI pierwsza wrzuciła pieniądze do puszki.

Zdjęcie2

 

Pani dyrektor zachęciła wszystkich do wsparcia mówiąc „jesteśmy otwarci na pomoc, cel wasz jest bardzo wzniosły więc włączamy się i będziemy Wam pomagać.”

Następnie Maria Lisek-Zięba przewodnicząca Zarządu Koła opowiedziała wszystkim zebranym czym zajmuje się  łęczyńskie Koło i Warsztat Terapii Zajęciowej oraz o celu prowadzonej Kampanii.

Zdjęcie3

W czasie naszego pobytu w szkole uczniowie uczestniczyli w klejeniu złotówek tworząc metry DOBRA.

Zdjęcie4

Zdjęcie5
Zespół „Figiel zaprezentował w formie pantomimy spektakl „Bezdenna sadzawka” – legenda łęczyńska.

Zdjęcie6

Zespół „Bębnoludy” zabrał wszystkich w wędrówkę muzyczną po kraju i świecie było też wspólne muzykowanie z nauczycielami, dyrekcją i uczniami.

Zdjęcie7

Wbrew wszystkiemu wierzę jeszcze, że ludzie są w głębi serca naprawdę dobrzy.

Łukasz zaśpiewał znane piosenki według własnej aranżacji. Jego występ wywołał wielki aplauz wśród słuchaczy.

Zdjęcie8

Zdjęcie9

Uczniowie dalej prowadzą zbiórkę do puszek, w dniu 18 maja zebrano kwotę 256,00 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani wójt Krystynie Jaśkiewicz za zapoczątkowanie Kampanii na terenie Gminy Sosnowica i przekazanie skarbonki nr 20 z kwotą 156,00 zł, zbiórka dalej trwa.

Na zakończenie spotkania uczestnicy zespołów przekazali na ręce pani dyrektor drobne upominki dla uczniów szkoły.

Zdjęcie10

Dyrektor szkoły zaprosiła nas na słodkie „co nieco”.

Zdjęcie11

Dyrekcja szkoły i uczniowie zostali zaproszeni przez uczestników Warsztatu na finał Kampanii Kilometry Dobra. Finał odbędzie się 29 maja w Zespole Szkół w Cycowie.

Kampania Kilometry dobra prowadzona jest pod patronatem Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka, a ambasadorem Kampanii jest Pan Andrzej Kita i  Pan Adam Partyka.

Dziękujemy całej społeczności Sosnowicy za otwartość, włączenie się w tworzenie metrów Dobra i bicie rekordu Guinessa.

Maria Lisek-Zięba

PSONI Koło w Łęcznej

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: