BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 Grudzień 2019

Kino Centrum Kultury: seanse z audiodeskrypcją

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na seans filmowy z audiodeskrypcją pt. „Boże Ciało” 21 grudnia (sobota) o godz. 20:00. Bilety można nabyć w kasie Centrum Kultury oraz online.

Boże ciało / reż. Jan Komasa
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy pod nieobecność duchownego niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i udając księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii.
Zdobywca dziesięciu prestiżowych nagród 44. FPFF w Gdyni, w tym: nagrody za najlepszy scenariusz, reżyserię oraz najlepszą drugoplanową rolę kobiecą. Polski kandydat do Oscara.

Plakat promujący film

 

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: