BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

12 Marzec 2019

Kobiety wpływowe w powiecie łęczyńskim

Tygodnik Wspólnota Łęczyńska z okazji Dnia Kobiet po raz kolejny przygotował ranking 10 najbardziej wpływowych kobiet powiatu łęczyńskiego.

W tym roku, jak i w poprzednim, wśród najbardziej wpływowych pań znalazła się Maria Lisek-Zięba  Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej i Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy w jednej osobie. Autor rankingu dostrzegł i docenił jej zaangażowanie w pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom oraz trud podjęcia się rozbudowy ośrodka o mieszkania wspomagane/chronione. W tym celu PSONI Koło w Łęcznej włączyło się w ogólnopolską kampanię społeczną „Kilometry Dobra” i w czasie trzech miesięcy zebrali 66 tys. złotych, a datki zamienione na złotówki i przyklejone na taśmę, przełożyły się na 1,5 km dobroci. W tym roku Stowarzyszenie po raz drugi przystąpiło do Kilometrów Dobra.

  1. Jadwiga Jaskułecka – zasiada w prezydium Rady Powiatu i jest jej wiceprzewodniczącą, najbardziej wpływowa kobieta w łęczyńskim samorządzie.
  2. Bogumiła Bałziak – koordynatorka ZNP w powiecie łęczyńskim i wiceprzewodnicząca okręgu lubelskiego.
  3. Marta Kociuba – radna gminy Cyców, była wicewójt Cycowa.
  4. Małgorzata Paprota – Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej, w poprzednich latach (2017, 2018) zajmowała pierwsze miejsce w rankingu.
  5. Justyna Karaś – inicjatorka akcji profilaktyki raka piersi i konferencji „Rak to nie wyrok”.
  6. Maria Lisek-Zięba – w ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce w rankingu. Aktywnie toczy batalię o obecność osób z niepełnosprawnością intelektualną w życiu społecznym i jest ona zwycięska. Teraz przyszedł czas na zabezpieczenie ich przyszłości, czyli rozbudowy Warsztatu Terapii Zajęciowej o mieszkania wspomagane/chronione.
  7. Marzanna Karpowicz – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Cycowie.
  8. Dominika Kornecka – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie.
  9. Ewelina Kamczyk – piłkarka Górnika Łęczna.
  10. Justyna Abramik – wokalistka milejowskiego zespołu WITA-MINA D.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: