BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

10 styczeń 2018

Kolędnicy w WTZ w Krasnymstawie

Dnia 5 stycznia 2018 roku w budynku WTZ, młodzież z Krasnostawskiego Domu Kultury w składzie 11 osób zaprezentowała krótkie przedstawienie teatralne o tematyce jasełek bożonarodzeniowych.

W Warsztacie Terapii Zajęciowej zapanowała miła atmosfera świąteczna. Wszyscy uczestnicy i pracownicy WTZ zgromadzeni w dużej sali z napięciem oczekiwali na pojawienie się barwnego i rozśpiewanego orszaku kolędników.

Zdjęcie

Po wkroczeniu na scenę kolędników wzrok widzów przyciągały przepiękne a zarazem oryginalne stroje przebierańców. Lekki niepokój wzbudziły postaci siejące przerażenie i lęk, które odgrywały diabła i śmierć.

Zdjęcie

Cały spektakl utrzymany był w duchu ludowym. Aktorzy recytowali przysłowia i teksty wykorzystywane w tradycji ludowej, odnoszące się do czasów narodzenia Dzieciątka Jezus. Wszyscy widzowie zostali oczarowani grą aktorską uzdolnionej trupy teatralnej z Krasnostawskiego Domu Kultury. Podziękowanie kolędnikom w trakcie skromnego poczęstunku wygłosił dyrektor WTZ Wiesław Podgórski. Zakończenie spotkania z aktorami upłynęło w miłej atmosferze, wspólnie odśpiewano kilka polskich kolęd. Młodzi aktorzy złożyli obietnice, że za rok także nas odwiedzą.

no images were found

Jerzy Weremko

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: