BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 czerwiec 2015

Kolej na Piotra – wystawa w Galerii Art Brut

Od 30 czerwca do 31 lipca w Galerii Art Brut możemy oglądać wystawę rysunków Piotra Drożdżaka.Piotr Drożdżak - wystawa

Piotr Drożdżak – rysownik, malarz i grafik- samouk w tych dziedzinach. Przygoda ze sztuką rozpoczęła się u Piotra ok. 4 roku życia, gdzie po podróży pociągiem z Warszawy zaczął rysować zaobserwowane obiekty. Podróże odbywały się nieprzerwanie 9 lat. W tym czasie Piotr jeździł do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie zdiagnozowano u niego autyzm wczesnodziecięcy.
Od małego rysował nieprzeciętnie, wykazywał umiejętności realistycznego odzwierciedlania przedmiotów. Drożdżak urodził się 15 lipca 1987 roku w Gozdowie (woj. lubelskie, powiat hrubieszowski) podczas wspomnianych podróży Piotr poznawał: ruch, drogę, pojazdy, dworce, ludzi itd., interesowało go wszystko – jak wspomina Pani Teresa – mama Piotra. Wyjątkowo angażowały go pociągi, które potrafił po podróży rysować godzinami, do dnia dzisiejszego jest to ulubiony temat artysty.
Wystawa „Kolej na Piotra” jest zaprezentowaniem części dorobku artystycznego artysty. Prezentowane prace powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat, krążą wokół tematyki kolei, pociągów. Po dłuższej przerwie Piotr intuicyjnie powrócił do tego co okazuje się dla Niego szczególnie ważne. W drugiej tj. sierpniowej odsłonie prac spotkamy się z bardziej abstrakcyjną stroną Piotra, którą pomagał rozwijać nieżyjący już Stanisław Piro Pyra.

Galeria Art Brut

Lubelskie Centrum Kultury

Lublin, ul.Peowiaków 12

Źródło: Galeria Art Brut

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: