BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

16 Listopad 2018

Kolejny spektakl w wersji bez barier w Lublinie w Teatrze im. Juliusza Osterwy dnia 25 listopada 2018 r.

Fundacja Kultura bez Barier i Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie serdecznie zapraszają na spektakl „Seks nocy letniej” w wersji bez barier. Opis  spektaklu poniżej.

Udogodnienia: audiodeskrypcja dla niewidomych,  napisy dla niesłyszących, pętla indukcyjna.
Miejsce: Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Lublin, ul. Narutowicza 17
Termin: 25.11.2018 godzina 19:00
Czas trwania:  140 min  z przerwą
Cena: 30 PLN

Bilety: osoby chcące kupić bilet powinny zgłosić się bezpośrednio do kasy teatru i powołać się na rezerwacje dla Fundacji  Kultury bez Barier. Bilety można wykupować najpóźniej do 22 listopada. Kasa jest czynna od wtorku do soboty w godzinach 12:00 – 19:00 oraz w niedzielę w godzinach: 16:00 – 19:00.

grafika-Seks nocy letniej

Opis spektaklu:
Wyobraźmy sobie bohaterów „Snu nocy letniej” Szekspira po latach. Kiedy już sobie żyją „długo i szczęśliwie”, w związkach zawartych po burzliwej nocy przeżytej w podateńskim lesie, kiedy zaklęcia i eliksiry Puka zwietrzały, opary dusznej woni opadły, a poezja ulotniła się w codziennej rutynie. Po czym przenieśmy te trzy pary w pierwsze lata XX wieku, kiedy to Zygmunt Freud zaczynał swoją pracę nad odczarowaniem miłosnych zaklęć, postęp cywilizacyjny dopiero nabierał rozpędu, a ludziom zdawało się, że lada moment wszystkie problemy świata zostaną rozwiązane, a wszelkie tajemnice przeniknięte.
Taką właśnie rzeczywistość stworzył Woody Allen w filmie „Seks nocy letniej” (A Midsummer Night’s Sex Comedy) z 1982 roku, który szybko stał się kanwą sztuki o tym samym tytule. Skomplikowane namiętności i wspomnienie pewnej nocy pojawiają się na scenie, by w klimacie beztroskiej amerykańskiej prowincji sprzed ponad stu lat trzy pary na nowo mogły ułożyć swoje emocjonalne i erotyczne relacje. Woody Allen przedstawia to wszystko w typowy dla siebie sposób – z humorem, ironią i dystansem, demaskując miłosne mistyfikacje i kpiąc z metafizyki płci, a nawet metafizyki w ogóle.
Lubelski Seks nocy letniej zrealizował Paweł Aigner – twórca bardzo dobrze przyjętego w poprzednim sezonie spektaklu „Książę i żebrak” według powieści Marka Twaina. Wspólnie ze scenografem i autorem kostiumów Pavlem Hubičką i kompozytorem Piotrem Klimkiem wykreował na scenie przy Narutowicza świat, w którym nie ma ważniejszej rzeczy niż miłość i seks. A że czasem w życiu bohaterów Allena tego brakuje, jeden z nich wymyśla i testuje kolejne wynalazki, w tym maszyny latające. Wszystko to dzieje się w rytmie nowoorleańskiego jazzu, w bogatej, choć niebanalnej scenografii i tworzy coś, co w dawnych dobrych czasach, gdy kobiety nosiły gorsety, a panowie słomkowe kapelusze, nazywano komedią z pieprzykiem.

Udogodnienia do spektaklu zostały przygotowane w ramach projektu „Teatrosfera bez barier”. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Monika Dubiel

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: