BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

11 Czerwiec 2012

Kolejny sukces lubelskich Goalballistów

W dniach 01 – 03.06.2012 r. odbył się  Puchar Polski w Goalball Silesia CUP pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Chorzowa Andrzeja Kotali. Puchar Polski w Goalball Silesia Cup został zorganizowany przez WSSiRN START Katowice w hali Kompleksu Sportowego Hajduki w Chorzowie przy ulicy Granicznej 92.  W Turnieju uczestniczyły wszystkie wcześniej zgłoszone drużyny tj. w kategorii mężczyzn 8 drużyn z całej Polski, które zostały podzielone na dwie grupy: „A” i „B” po 4 drużyny.

W obydwu grupach grano systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinału, pozostałe zespoły walczyły o miejsca 5-8.

Spektakularne zwycięstwo odniosła nasza drużyna LUBLIN I wyprzedzając dwie bardzo mocne drużyny z Bierutowa i Białegostoku. Województwo lubelskie ma dodatkowy powód do dumy, ponieważ  Królem strzelców Pucharu Polski w Goalball Silesia Cup w 2012 roku został zawodnik Integracyjnego Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start”  Lublin – MAREK MOŚCICKI (LUBLIN I) zdobywając 33 bramki. Jesteśmy dumni i cieszymy się, że nasi zawodnicy po raz kolejny potwierdzają wysoka formę wypracowaną na treningach i zajęciach sportowo – rehabilitacyjnych  przyczyniając się przy tym do promocji województwa lubelskiego. Zawodnikom i trenerowi gratulujemy sukcesu życząc powodzenia na kolejnych mistrzostwach.