BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

24 Marzec 2020

Komunikat: Dyżur pomocy osobom starszym WOLONTARIAT KRYZYSOWY

Caritas Diecezji Siedleckiej informuje o możliwości udzielenia pomocy osobom starszym,które czują się zagrożone obecną sytuacją w związku z pandemią koronowirusa. – Wolontariusze Centrów Wolontariatu w Siedlcach i Białej Podlaskiej pomogą w zakupach leków, żywności i rzeczy pierwszej potrzeby – mówi Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Centra Wolontariatu prowadzone są w Centrum Charytatywno-Duszpasterskim przy ul. Bpa I. Świrskiego 57 w Siedlcach oraz w budynku przy ul. Warszawskiej 15 w Białej Podlaskiej. O pomoc można się zgłosić pod poniżej wymienione numery telefonów.

Lista telefonów dyżurnych w diecezji siedleckiej

1) tel. 504-429-423 – Żanetta Kowalczuk, koordynator Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Białej Podlaskiej,

2) tel. 510-756-437– Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach,

3) tel. 512-936-068 – Monika Rybaczewska, diecezjalny koordynator ds. wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

– Apelujemy do najbliższych sąsiadów osób starszych o empatię i pomoc. Ograniczmy chodzenie do sklepów do jak najmniejszej ilości osób, a jednocześnie kupmy np. chleb osobie starszej z naszego otoczenia – mówi M. Rybaczewska.

Pomoc udzielana jest mieszkańcom Siedlec i Białej Podlaskiej – z zachowaniem największych środków ostrożności oraz z ograniczeniem kontaktu bezpośredniego.

Anna Nowińska
Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: