BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

30 Listopad 2011

Koncert charytatywny we Włodawie

W dniu 28 listopada w Sali Sezam Włodawskiego Domu Kultury odbył się koncert charytatywny pt.: „Jesienne wspomnienie …” w wykonaniu Piotra i Grzegorza – więźniów z Zakładu Karnego we Włodawie oraz uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia.

Wykonawcy przypomnieli znane utwory artystów sceny muzycznej, których nie ma już wśród nas. Wykonywali utwory Agnieszki Osieckiej, Czesława Niemena, Jacka Kaczmarskiego, Marka Grechuty i Edwarda Stachury. Utwory były bardzo nastrojowe, piękne, zmuszające do zastanowienia nad swoim życiem i nad życiem innych ludzi. Przepięknych utworów słuchała zgromadzona licznie publiczność. Niezwykle gorąco publiczność oklaskiwała występujące artystki z Powiatowego Ośrodka Wsparcia, które wspólnie z Panami Piotrem i Grzegorzem zaśpiewały kilka utworów, w tym przepiękną piosenkę ,,Anioły bieszczadzkie”.

Wstęp na imprezę był wolny. Podczas koncertu wolontariusze zbierali datki na rzecz chorego dziecka Ali Steć.

Na początku października 2011 na łamach „Nowego Tygodnia” pisano o Ali Steć z Włodawy, u której wykryto nowotwór wątroby hepatomegalia i neuroblastoma. Dziewczynka  przebywała w szpitalu klinicznym w Międzylesiu, a przeszła operację usunięcia guza. Od operacji Ala przebywa na intensywnej terapii. Oddycha samodzielnie, ale potrzebuje maseczki tlenowej, bo ma duszności. W jej płucach wykryto jakieś zmiany. Wciąż jest drenowana. Gorączkuje do 38 stopni i przyjmuje antybiotyki. Stan dziewczynki poprawia się, ale pieniądze na jej leczenie są wciąż potrzebne.

Ala Steć ma zaledwie kilka miesięcy. Niedawno jej rodzice usłyszeli, że ich córka ma nowotwór. Od tamtej pory domem małej Ali stał się szpital. Już wiele osób pomaga dziewczynce i jej rodzinie, ale pomocy w takich przypadkach nigdy za wiele. Pomoc dla Ali organizuje m.in. Lena Dejniczuk, znajoma rodziny. To ona wspólnie z przyjaciółmi rozpoczęła akcję zbiórki pieniędzy na leczenie dziewczynki, rozstawiając w sklepach i instytucjach specjalne puszki.

Gdyby ktoś chciał finansowo wesprzeć rodzinę, podajemy nr konta: 24 1500 1373 1013 7011 2103 0000 dane do przelewu: Krzysztof Steć, 22-200 Włodawa, ul. Sztabowa 21/6, tytuł wpłaty: „dla Ali”. Liczy się każda złotówka.

Organizatorem koncertu był Włodawski Dom Kultury, Zakład Karny we Włodawie i Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Przystań”. Patronat medialny nad imprezą sprawowało Twoje Radio Włodawa, wraz z jego głównym redaktorem, pomysłodawcą koncertu, Panem Mariuszem Józefczukiem. Koncert był niezwykle udaną imprezą. O wielkości uzyskanego wsparcia dla małej Ali dowiemy się po podliczeniu datków w najbliższe dni.

Wielkie brawa poza artystami zdobyli organizatorzy koncertu, w tym instruktor KO  w Zakładzie Karnym Pani Elżbieta Rabczewska i kierownik POW Pani Dorota Ostrowska. Wśród zaproszonych gości byli proboszcz parafii prawosławnej Ks. Jerzy Ignaciuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej Pan Andrzej Lis oraz dyrektor Zakładu Karnego we Włodawie.

W podziękowaniu za miłe przyjęcie artystów z ZK jego dyrektor  prosił, aby pamiętać, że  ,,w więzieniu nie ma złych ludzi…”, tylko tacy którym w życiu coś nie wyszło.

Janina Klimczuk
Koordynator Biura Karier
we Włodawie

Włodawa, 29 listopada 2011 r.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: