BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Konferencja Dostępność na serio

Z uwagi na liczne pytania na temat dostosowania przestrzeni publicznych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zapraszam serdecznie na konferencję pod nazwą Dostępność na serio. Podczas spotkania, które planujemy na 8 lipca 2021, będzie można skonsultować się ze specjalistami z dziedziny dostępności, m.in. audytorem- praktykiem, którzy odpowiedzą na państwa pytania i wątpliwości związane z programem Dostępność Plus oraz szeroko pojętą ideą udostępniania miejsc publicznych osobom z niepełnosprawnościami. Planowane tematy konferencji to:

– program Dostępność Plus a instytucje publiczne

– rola dostępności cyfrowej i jak ją zapewnić

– audyty dostępność- procedury i raporty

– realna pomoc dla osób z niepełnosprawnościami

Konferencja będzie miała miejsce 8 lipca 2021 w godzinach 10:00- 13:00 w Auli nr 217 Instytutu Informatyki UMCS, przy ulicy Akademickiej 9 w Lublinie. Będzie możliwość wzięcia udziału w konferencji za pomocą platformy ZOOM, jednak zachęcamy do przyjazdu i uczestniczenia w konferencji na żywo. Konferencji będzie towarzyszył pokaz urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom niewidomym i słabowidzącym jak i elementów dostosowań przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Planujemy również obecność osób z niepełnosprawnościami działających na rzecz udostępniania przestrzeni publicznych. Konferencja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego wydarzenia Reha for the Blind in Poland oraz jest dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Udział w spotkaniu jest darmowy, jednak liczba miejsc jest ograniczona.

Zgłoszenia oraz pytania proszę kierować na adres mailowy: joanna.szafranska@szansadlaniewidomych.org w odpowiedzi na tego maila lub telefonicznie: 881 946 995.

Joanna Szafrańska
Fundacja Szansa dla Niewidomych
Oddział w Lublinie

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: