BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

18 Listopad 2014

Konferencja „Parnterstwo na rynku pracy – wyzwanie dla trzech sektorów”

Fundacja Aktywizacja zaprasza do udziału w konferencji „Partnerstwo na rynku pracy – wyzwanie dla trzech sektorów”, która odbędzie się 24 listopada 2014 r. w Golden Floor Plaza (budynek Millenium Plaza – 15 piętro), Aleje Jerozolimskie 123A w Warszawie.

 

Zapraszamy do zapoznania się z PROGRAMEM WYDARZENIA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom tematyki związanej z działalnością organizacji pozarządowych działających na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych, prowadzących agencje zatrudnienia. Organizacje te znajdują się w otoczeniu podmiotów państwowych – rządowych i samorządowych, jak również komercyjnych – przedsiębiorstw i organizacji biznesowych. Dlatego też bardzo ważnym elementem w skutecznym procesie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością jest współpraca trzech sektorów.

Zmiany wprowadzone w 2014 roku w Ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy umożliwiają urzędom pracy zlecanie części swoich zadań komercyjnym lub niekomercyjnym agencjom zatrudnienia, jednocześnie włączając je w realizację polityki rynku pracy.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną doświadczenia pracodawców z różnych sektorów (biznesu, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych) oraz odbędą się cztery sprofilowane tematycznie warsztaty, których celem jest przekazanie uczestnikom praktycznej wiedzy z obszaru podejmowania skutecznych działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

 1. Zarządzanie różnorodnym zespołem – wyzwanie dla pracodawców
  Warsztat dla pracodawców sektora komercyjnego, publicznego i pozarządowego
 2. Jak współpracować, by efektywnie aktywizować osoby z niepełnosprawnością?
  Warsztat dla przedstawicieli Urzędów Pracy, Ośrodków Pomocy Społecznej
 3. Skuteczne narzędzia w aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością
  Warsztat dla doradców zawodowych oraz coachów
 4. Udział organizacji pozarządowych w nowej usłudze na rynku pracy
  Warsztat dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Konferencja organizowana jest w ramach ogólnopolskiego projektu Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych, realizowanego przez Fundację Aktywizacja oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest to jedno z cyklu 50 spotkań z pracodawcami pt. Postaw na pracę, które odbywają się na terenie całej Polski.

 

***

24 listopada 2014 r. (poniedziałek), w godzinach 9.30 – 16.00, Golden Floor Plaza, al. Jerozolimskie 123A w Warszawie (przy Placu Zawiszy).

Aby potwierdzić udział w wydarzeniu, prosimy o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego (prosimy kliknąć w link).

Zgłoszenia przyjmujemy również e-mailowo: projekt.systemowy@idn.org.pl oraz telefonicznie: 22 530 18 46 lub 22 530 18 47.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy. Miejsce jest dostosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W sali konferencyjnej dostępny będzie system wspomagania słuchu – pętla indukcyjna.

Źródło: Fundacja Aktywizacji

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: