BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 luty 2016

Konferencja Prasowa Jestem lepszy… od Ewy Kopacz, Beaty Szydło, Pawła Kukiza i wielu innych!!!

– jak nasza Fundacja rozdała 10 000 zł na społeczne inicjatywy?

Konferencja odbędzie się 5 lutego o godzinie 11:00 w biurze Fundacji „Szansa dla niewidomych” przy ulicy Modlińskiej 246C w Warszawie.

„Chcesz pomóc niewidomym? Uważasz, że możesz to zrobić lepiej niż inni, coś, co zasługuje na pochwały i podziękowania? Zgłoś swój pomysł i graj o pulę 10 000 zł na jego realizację”. Takie pytanie Fundacja Szansa dla Niewidomych zadała na swoim profilu FB, ogłaszając konkurs „Jestem lepszy od…”. Według koordynatorki projektu Alicji Krysik ogłoszenie zobaczyło ponad 50 tysięcy osób, zgłoszono 29 projektów, z których najlepszy projekt uzyskał ponad 1000 głosów!

Zwycięskie projekty:

Usłyszeć futbol – pierwsze miejsce

Fundamenty udanego ojcostwa – drugie miejsce

Bez barier. Razem można więcej – trzecie miejsce.

Dzięki uzyskanym środkom mogą być realizowane te trzy fascynujące inicjatywy:

– pomoc mistrzom Europy w Blind Footballu (piłce nożnej dla niewidomych) w popularyzacji tego sportu i jego wykorzystaniu w nowoczesnej rehabilitacji,

– pomoc dla niewidomych ojców i ich dzieci,

– warsztaty artystyczne dla osób z dysfunkcją wzroku.

O naszym konkursie:

Program grantowy „Jestem lepszy od…” został skierowany do tych, którzy chcą zmieniać nasz kraj, by był bardziej przyjazny dla wszystkich, szczególnie dla osób niepełnosprawnych wzrokowo. Nasza Fundacja działa od 24 lat i realizuje mnóstwo inicjatyw, a mimo to nadal jest tak wiele do zrobienia. Projekty miały dotyczyć pomocy dla osób, które nie widzą albo widzą niewiele i borykają się z wieloma codziennymi problemami. Zbyt mało się dla nich robi, dlatego zaprosiliśmy internautów do współpracy. Najlepsze pomysły otrzymały mnóstwo ich głosów oraz granty w łącznej wysokości 10 000 zł.

Więcej informacji pod adresem:

Jestemlepszy.szansadlaniewidomych.org

Uczestnicy konferencji:

Marek Kalbarczyk (Społeczny Prezes Fundacji Szansa dla Niewidomych), niewidomy pionier i innowator, twórca pierwszego polskiego syntezatora mowy oraz idei udźwiękowienia i ubrajlowienia otoczenia, opracował pierwszą na świecie mówiącą i dotykową mapę świata, wyróżniony w roku 2015 w konkursie Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP w kategorii Społeczna Odpowiedzialność biznesu, odznaczony w roku 2010 Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, informatyk, menadżer i autor 43 książek i poradników zaprasza do świata dźwięku i dotyku, w którym niewidomi wymagają empatii i pomocy, a sami uczą innych budowania świata na innych niż dotychczas zasadach – każdy jest odpowiedzialny za wszystkich.

Janusz Mirowski, dziennikarz, ekspert w dziedzinie nowoczesnej rehabilitacji niewidomych. Związany ze środowiskiem od urodzenia – jego matka była niewidoma. Uczestnik międzynarodowych wystaw i konferencji: CSUN, SightCity, Sight World Tokio, Vision Melbourne, Reatech Sao Paulo. Jako współtwórca hasła „Widzieć więcej” stara się wcielić je w życie.

Henryk Rzepka, tyflopedagog, nauczyciel, informatyk, filozof. Niewidomy nauczyciel w szkole w Laskach. Absolwent Wydziału Filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, Informatyki na Wydziale Matematyki na Uniwersytecie Łódzkim, Informatyki na wydziale Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej na Wydziale Fizyki Technicznej na Politechnice Łódzkiej oraz tyflopedagogiki na Wydziale Rewalidacji i Resocjalizacji w Wyższej Szkole Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Jak do nas dojechać?

Z centrum miasta przedostajemy się na Wisłostradę, szybko i bez korków dojeżdżamy do Mostu Północnego, przejeżdżamy nim Wisłę, skręcamy w lewo w ulicę Modlińską. Mijamy Urząd Dzielnicy Białołęka, a stąd już rzut beretem do TYFLOAREI (biuro firmy Altix i Fundacji Szansa dla Niewidomych) pod numerem 246C. Za skrzyżowaniem z ulicą Mehoffera należy skręcić w dojazdówkę.

Kontakt do organizatora:

Alicja Krysik

kom. 881 947 016

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: