BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 styczeń 2014

Konferencja Stowarzyszenia „Mówić bez słów”

Stowarzyszenie „Mówić bez Słów” organizuje kolejną konferencję dotyczącą alternatywnych sposobów komunikacji.

Od niepełnosprawności do aktywności

– poprzez dobór odpowiednich siedzisk, urządzeń i pomocy do komunikacji oaz przygotowanie przyjaznego środowiska dla dzieci z niepełnosprawnością

Warszawa 12-13 kwietnia 2014 r.

 Treścią konferencji będą sposoby i zasady doboru odpowiednich pomocy i strategii umożliwiających dzieciom z niepełnosprawnością udział w życiu rodziny i najbliższego środowiska, w tym przedszkola i szkoły oraz aktywne uczestnictwo w czynnościach dnia codziennego, rozwijanie zainteresowań oraz nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. Skupimy się głównie na pracy z najmłodszymi dziećmi, dostosowywaniem ich stanowisk pracy (siedzisk, wózków itp.), doborem pomocy komunikacyjnych niskiej i wysokiej technologii oraz dostępu do nich.

Wykłady będą łączyć najnowszą wiedzę dotyczącą pracy z dziećmi z niepełnosprawnością i praktyczne przykłady jej wykorzystania.

Gościem specjalnym konferencji będzie Pani Beata Batorowicz occupational therapist (teraputa zajęciowy) z Kanady. Pracownik Uniwersytetu McMaster w Hamilton oraz Instytutu Badawczego Bloorview w Toronto.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa sprzętu i oprogramowania używanego w AAC oraz wózków, siedzisk i innych urządzeń ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnością. Wszyscy uczestnicy otrzymają materiały konferencyjne oraz zaświadczenie o udziale w konferencji.

Informacje organizacyjne

Termin warsztatów: 12 – 13 kwietnia 2014 roku.

Rozpoczęcie o godzinie 9.00 w sobotę. Zakończenie o godzinie 17.00 w niedzielę.

Miejsce: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe Fundacji „Nowe horyzonty” przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie (autobusy z Dworca Centralnego 131, z Dworca Zachodniego 187 do przystanku Chełmska, potem 6 min. pieszo).

Centrum posiada odpłatne miejsca parkingowe: Samochody osobowe: 3 zł brutto za godziną, każda następna 2 zł lub 15 zł brutto ryczałt za cały dzień.

Koszt: Cena konferencji szkoleniowej obowiązująca do 28 lutego 2014 roku to 350 zł lub 290 zł dla członków Stowarzyszenia Mówić bez Słów, którzy mają uregulowane składki za rok 2013 i 2014, a od 1 marca wynosić będzie 390 zł i 330 zł dla członków Stowarzyszenia.

W cenie warsztatów zawarte są lunch i całodzienna przerwa kawowa (kawa, herbata, soki, ciastka deserowe) w sobotę i niedzielę.

Nocleg:
Organizatorzy nie zapewniają noclegów.

Zgłoszenia należy nadsyłać, na kartach zamieszczonych na stronie Stowarzyszenia „Mówić bez słów, do 20 marca 2014r. na adres aackonferencja@gmail.com.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie Stowarzyszenia „Mówić bez słów”.

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: