BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Konkurs na relację powrót do relacji konkursowych
24 październik 2011

O Konfrontacjach Artystycznych Niepełnosprawnych – Łukasz

Do Warszawy pojechałem na zaproszenie pani Krystyny przysłała mi do domu.

Należę od dawna do Teatru Życia im. Biskupa Jana Chrapka co jest w Grudziądzu.

Byłem już na warsztatach w Grudziądzu gdzie uczył pan Stanisław (Jaskułka) i pani Danuta (Błżejczyk). Tu w Warszawie dużo ćwiczyłem, pani Danuta dała nam korki  takie co zatyka się butelki żeby mówić słowa piosenki, to nie jest takie trudne a…. i  śpiewaliśmy –  mirra wirra, mirra wirra, mirra wirra, mir w różnych tonacjach.

Kilka razy ćwiczyłem swoją piosenkę a potem pan Stanisław powiedział mi na ucho żebym na zakończenie ostatnich słów nie śpiewał tylko po cichu je powiedział i na występie nie zapomniałem o tym.

Na zajęcia chodziłem z hotelu do innego budynku z mamą, tam mieliśmy kawę ciastka i picie.

Śpiewałem na dwóch koncertach i byłem w kościele na mszy a po mszy rozmawiałem z bratem i siostrą zmarłego biskupa.

W ubiegłym roku to byłem w domu rodzinnym zmarłego biskupa tam otwarty został taki dom z jego pamiątkami ( Izba Pamięci w Woli Skolankowej).

Podziękowałem pani Danucie i panu Stanisławowi za to że się dużo nauczyłem ładnie śpiewać a pani  Krystynie że nas zaprosiła do Warszawy, podarowałem im prace wykonane u nas w warsztacie .

W Warszawie spotkałem Szczepana – to mój kolega z Łęcznej i jego mamę Majkę, panią Brachę z Lublina i innych z którymi już występowałem w Ustce, Iwaniskach, Grudziądzu.

Pan Jan (akustyk) nagrał mi fajne piosenki. Byłem grzeczny słuchałem mamy a windą w hotelu sam jeździłem, mieszkaliśmy na IX piętrze.

Moi koledzy i koleżanki pochodzili z różnych miast z Polski.

Zrobiłem sobie zdjęcie z piosenkarką panią Alicją Majewską z panem Stanisławem, panią Danutą i innymi.

Moim aparatem co dostałem jako nagrodę na festiwalu u nas w Łęcznej od Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego robiłem dużo zdjęć, wszystkie wyszły ładne, dam  zdjęcia pani Marzence do kroniki do naszych warsztatów.

Pani Prezes Krystyna Grabowska zaprosiła wszystkich do Grudziądza na OPTAN (Ogólnopolski Przegląd Twórczości Niepełnosprawnych).

 Łukasz Lisek

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: