BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

5 Październik 2013

Kulturalna Niedziela

W Dniu 08.09. 2013  już po raz trzeci osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie bawili się na spotkaniu kulturalno – rekreacyjnym pod nazwą „Kulturalna Niedziela”. Tym razem uroczystości odbyły się w Józefowie nad Wisłą. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Starszych w Opolu Lubelskim oraz wójt gminy Józefów nad Wisłą i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu.

Kulturalna Niedziela

Imprezę powitaniem rozpoczęła pani kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Poniatowej- Izabela Rodzik. Następnie oficjalne podziękowania w imieniu marszałka województwa lubelskiego złożył pan Zbigniew Januszek. Na scenie zaproszonych gości powiali również starosta powiatu opolskiego pan Zenon Rodzik oraz wójt gminy Józefów nad Wisłą pan Grzegorz Kopica.

Wśród wielu atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy można było podziwiać popisy wokalne, taneczne osób niepełnosprawnych z Poniatowej, Annopola, Nałęczowa Prawna i Puław. Na scenie pojawiły się również zespoły z Józefowa nad Wisłą, Łazisk oraz Opola Lubelskiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kiermasze z pracami rękodzielniczymi, warsztaty plastyczne i rzemieślnicze.

Każdy chętny mógł wziąć udział w turnieju wiedzy na temat „Bezpieczeństwo pracy w rolnictwie”. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla gości. Bezpłatnie można było zjeść pyszną grochówkę, pierogi i przekąski z grilla a dla osłody pyszne ciasta. Zwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa taneczna.

Monika Głowacka
Instruktor WTZ Nałęczów

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW