Lady D Konkurs im. Krystyny Bochenek
Lady D Konkurs im. Krystyny Bochenek na poziomie wojewódzkim rozstrzygnięty. Kapituła konkursu przyznała 10 wyróżnień i 5 nagród. Zwyciężczynie to:
Kornelia Sztejn w kategorii „Dobry Start”,
Joanna Pąk w kategorii – „Kultura i Sztuka”,
Agnieszka Zańko – „Sport”,
Stanisława Raczkiewicz – „Życie Społeczne”
i Dominika Białas w kategorii „Życie Zawodowe”.
Panie będą reprezentowały nasz region w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 23 września w Sali Kolumnowej Sejmu. Laureatki konkursu to kobiety wyjątkowe z powodu swej aktywnej postawy, pasji, zaangażowania w działania na rzecz innych i osiągnięć mimo życia z niepełnosprawnością.
Uroczystość zorganizowana w Galerii Malarstwa Polskiego Zamku Lubelskiego miała charakter dostojny a jednocześnie bardzo serdeczny i przyjacielski.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich, parlamentarzyści i sponsorzy. Ich liczna obecność to wyraz szacunku i uznania dla laureatek a także idei która przyświeca konkursowi.
Uroczystość poprowadziła Anna Dąbrowska, która do wręczenia dyplomów, statuetek i upominków zapraszała kolejnych honorowych gości.
W imieniu nagrodzonych przemówiła Stanisława Raczkiewicz, dziękując za ten gest uznania, jednocześnie wskazując na wieloźródłowość powstałego sukcesu opartego o współpracę, zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych i chęci wprowadzania dobrych zmian. Zmian, które budują wiarę w sens działalności społecznej i otwierają możliwość aktywnego i satysfakcjonującego życia osobom niepełnosprawnym.
Część oficjalną zakończyła sesja fotograficzna i podziękowania skierowane do organizatorów i sponsorów konkursu. Wszyscy chcieli mieć pamiątkowe zdjęcia dlatego też trudno było zrobić ujęcie tak by dodatkowe plecy, głowa czy łokieć nie „uświetniły „ kadru. Z drugiej strony to bardzo cenne, że powstaje zainteresowanie głównymi bohaterkami gali. Niech wieść o nich i ich zdjęcia trafią do wielu, tak by wiedzieli ,że mają szczęście żyć obok kobiet niezwykłych.
Część artystyczną zapewniła Lubelska Federacja Bardów. Co tu napisać? Miód na serce i uszy, a do tego dziewiętnastowieczne malarstwo polskie. Rzadko tak się zdarza że piękne, mądre utwory brzmią pośród pięknych i poważnych obrazów. Tak powstał kameralny, ale też uroczysty nastrój.
Spotkanie zakończył poczęstunek i serdeczna atmosfera, która panowała w kuluarach, gdzie towarzyszyła rozmowom i wzajemnemu poznaniu.
Galeria zdjęć
no images were found
Zofia Brzozowska