BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

12 wrzesień 2015

Lady D Konkurs im. Krystyny Bochenek

Lady D Konkurs im. Krystyny Bochenek na poziomie wojewódzkim rozstrzygnięty. Kapituła konkursu przyznała 10 wyróżnień i 5 nagród. Zwyciężczynie to:

Kornelia Sztejn w kategorii „Dobry Start”,

Joanna Pąk w kategorii –  „Kultura i Sztuka”,

Agnieszka Zańko – „Sport”,

Stanisława Raczkiewicz – „Życie Społeczne”

i Dominika Białas w kategorii „Życie Zawodowe”.

Zdjęcie laureatek

Panie będą reprezentowały nasz region w ogólnopolskim finale konkursu, który odbędzie się 23 września w Sali Kolumnowej Sejmu. Laureatki konkursu to kobiety wyjątkowe z powodu swej aktywnej postawy, pasji, zaangażowania w działania na rzecz innych i osiągnięć mimo życia z niepełnosprawnością.

Zdjęcie

Uroczystość zorganizowana w Galerii Malarstwa Polskiego Zamku Lubelskiego miała charakter dostojny a jednocześnie bardzo serdeczny i przyjacielski.

Zdjęcie

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich, parlamentarzyści i sponsorzy. Ich liczna obecność to wyraz szacunku i uznania dla laureatek a także idei która przyświeca konkursowi.
Uroczystość poprowadziła Anna Dąbrowska, która do wręczenia dyplomów, statuetek i upominków zapraszała kolejnych honorowych gości.

Zdjęcie

W imieniu nagrodzonych przemówiła Stanisława Raczkiewicz, dziękując za ten gest uznania, jednocześnie wskazując na wieloźródłowość powstałego sukcesu opartego o współpracę, zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych i chęci wprowadzania dobrych zmian. Zmian, które budują wiarę w sens działalności społecznej i otwierają możliwość aktywnego i satysfakcjonującego życia osobom niepełnosprawnym.

Zdjęcie

Część oficjalną zakończyła sesja fotograficzna i podziękowania skierowane do organizatorów i sponsorów konkursu. Wszyscy chcieli mieć pamiątkowe zdjęcia dlatego też trudno było zrobić ujęcie tak by dodatkowe plecy, głowa czy łokieć nie „uświetniły „ kadru. Z drugiej strony to bardzo cenne, że powstaje zainteresowanie głównymi bohaterkami gali. Niech wieść o nich i ich zdjęcia trafią do wielu, tak by wiedzieli ,że mają szczęście żyć obok kobiet niezwykłych.

Zdjęcie

Część artystyczną zapewniła Lubelska Federacja Bardów. Co tu napisać? Miód na serce i uszy, a do tego dziewiętnastowieczne malarstwo polskie. Rzadko tak się zdarza że piękne, mądre utwory brzmią pośród pięknych i poważnych obrazów. Tak powstał kameralny, ale też uroczysty nastrój.

Spotkanie zakończył poczęstunek i serdeczna atmosfera, która panowała w kuluarach, gdzie towarzyszyła rozmowom i wzajemnemu poznaniu.

Galeria zdjęć

no images were found

Zofia Brzozowska

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: