BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 czerwiec 2016

Letnia Akademia Seniora

Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza do „Letniej Akademii Seniora” w ramach, której odbędzie się cykl warsztatów „Moje finanse na emeryturze”.

Zapraszani są seniorki i seniorzy chcący zdobyć wiedzę z zakresu zarządzania finansami, ekonomii oraz doradztwa w finansach. Zapraszane są osoby, które planują w przyszłości podnieść swoje kompetencje w zakresie komunikacji, znajomości praw konsumenta, negocjowania warunków finansowych, tworzenia ofert dostosowanych do indywidualnych potrzeb seniorów.

Cel warsztatów:

Wypracowanie umiejętności pozwalających sprawniej poruszać się w święcie finansów uwzględniając dostępne rozwiązania, praktyczne możliwości i prawa konsumenta. Zdobycie kompetencji pozwalających efektywniej korzystać z dostępnych na rynku ofert produktów i usług. Zaprezentowanie praktycznych narzędzi uwzględniających ekonomiczne zarządzanie finansami.

Program:

– Budżet domowy
Zasady zarządzania budżetem. Umiejętności społeczne i ekonomiczne przydatne w obecnych czasach. Szanse i możliwości na emeryturze. Praktyka w czasach racjonalnego zarządzania finansami. Rozwiązania pozwalające oszczędzać i zarabiać.

– Produkty finansowe
Oferty dla seniora. Na co zwracamy uwagę, mity o oszczędzaniu. Jak rozpoznać niekorzystną ofertę? Prawa konsumenta, zasady współpracy z instytucjami i firmami oferującymi produkty, usługi. Dostępne oferty pozwalające oszczędzać i zarabiać na emeryturze.

– Negocjacje na emeryturze
Zasady negocjacji. Oferta, promocja, komunikacja – na co zwracać uwagę i jak rozpoznać manipulację rynkową. Renegocjowanie ofert, zostań skutecznym negocjatorem. Strategie zakupu i sprzedaży. Rozwiązywanie sporów, reklamacje, poradnik ekonomii dla seniora.

Formuła – 3 szkolenia po trzy godziny 9 godzin warsztatów w Lublinie!

Grupa I – 20 lipca, 27 lipca, 3 sierpnia w godz. 9.00-12.00
Grupa II – 20 lipca, 27 lipca, 3 sierpnia w godz. 13.00-16.00
Grupa III – 21 lipca, 28 lipca, 4 sierpnia w godz. 9.00-12.00

 

Prowadzący Rafał Brus – ekonomista, pedagog, wykładowca. Specjalizuje się w rozwoju kompetencji społecznych, przywództwa i zarządzania, rozwoju osobistego.
Cena 60 zł obejmuje (wartość merytoryczną, autorskie materiały szkoleniowe, przerwy kawowe,
certyfikat potwierdzający uczestnictwo w szkoleniu oraz możliwość konsultacji po szkoleniach).

 

Zajęcia odbędą się w sali szkoleniowej TWWP ul. Narutowicza 41/1 – 1 piętro (wejście w bramie).

Zapisy – sekretariat UTW w Lublinie tel. 81 537 28 65 e-mail: sekreteriat.lutw@gmail.com

 

Źródło:
Biuro – Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej
Urząd Miasta Lublin
ul. Stanisława Leszczyńskiego 23
20-068 Lublin
tel. 081 466 20 61
lcao@lublin.eu

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: