BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

2 Kwiecień 2019

Lubelskie Dni Autyzmu

W dniu 2 kwietnia 2019 r. obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Z tej okazji Miasto Lublin od kilku lat włącza się w międzynarodową akcję „Zaświeć się na niebiesko”, która ma na celu propagowanie wiedzy na temat potrzeb i problemów osób z autyzmem. W tym dniu na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami podświetlane są na całym świecie reprezentacyjne budynki na kolor niebieski. W Lublinie w dniu 2 kwietnia 2019 r., w godzinach 20.00-22.00 na niebiesko rozświetlone zostaną – Centrum Spotkania Kultur oraz Stadion Arena Lublin. W godzinach 19.00-20.15 na Placu Teatralnym przed budynkiem Centrum Spotkania Kultur odbędzie się spotkanie otwarte dla mieszkańców Lublina, które będzie miało charakter integracyjny. Będą w nim uczestniczyć osoby z autyzmem, ich rodziny oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, podmiotów leczniczych i organizacji pozarządowych, działających w obszarze wspierania osób ze spektrum autyzmu.
Miesiąc kwiecień poświęcony jest w naszym mieście problematyce autyzmu. Przez kolejne dni odbywać się będą różnorodne wydarzenia zaprezentowane w załączonym programie. Do akcji włączyło się wiele instytucji i organizacji, które na co dzień zajmują się wspieraniem osób z autyzmem i ich rodzin.

Obchody Lubelskich Dni Autyzmu zainaugurowane zostaną konferencją na temat: „Jak być szczęśliwym rodzicem wyjątkowego dziecka”, której organizatorem jest Fundacja Wiatraki we współpracy z Miastem Lublin. Konferencja odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2019 r., w godz. 10.00-13.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie, ul. Rynek 1. Szczegółowy program konferencji znajduje się w załączonym plakacie.

Lubelskie Obchody Dni Autyzmu w 2019 r. zorganizowane zostały we współpracy z Fundacją Alpha w Lublinie, Krajowym Towarzystwem Autyzmu – Oddział w Lublinie, NZOZ Sanus, Szkołą Podstawową Specjalną nr 26 w Lublinie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Lublinie, Zespołem Poradni Nr 3 w Lublinie, Fundacją Wiatraki, Zespołem Ośrodków Wsparcia – Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Lubelskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim.

Program obchodów: lublin.eu

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: