BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

27 marzec 2017

Lubelskie Obchody XI Światowego Dnia Zespołu Downa

W dniu 26 marca 2017 roku Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” w Lublinie zorganizowało kolejną edycję Lubelskich Obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa.

Uroczystość odbyła się Sali Widowiskowej Teatru Andersena w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Ceremonia świętowana była w gronie osób wspierających środowisko m.in.: przedstawicieli władz lokalnych, organizacji pozarządowych, nauczycieli, terapeutów i wolontariuszy.

Lubelskie Obchody XI Œwiatowego Dnia Zespo³u Downa

W części artystycznej na scenie wystąpili aktorzy i tancerze:

– Teatr cieni  „Marzenie” z udziałem podopiecznych stowarzyszenia Ukryty Skarb oraz aktora Teatru Andersena Benka Byrskiego przy akompaniamencie wiolonczeli.

– Kulisy „Teatru cieni” – film w reż. Benka Byrskiego.

– spektakl „Myszy i koty – oto ich psoty” w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie – scenariusz i reż. Dorota Waryszak.

– „Cygańska miłość” teatr tańca w wykonaniu uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie reż. Barbara Tomala-Chudzik i Jolanta Szydłowska

– „Festiwal Mikołajki Hip-hopowe” – relacja multimedialna w reż. Barbary Tomali-Chudzik.

– „Parostatek”  występ taneczny – uczniowie Zespołu Szkół nr 4 w Lublinie – choreografia – Anna Duda.

Po części artystycznej udano się do foyer na degustację wspaniałego tortu. Całość dopełnił bankiet i wspólne świętowanie, zabawy dla dzieci – animacje aktorów Teatru Andersena.

Lubelskie Obchody XI Œwiatowego Dnia Zespo³u Downa

Fotorelacja KAK

no images were found

Kamil Artur Kuliński

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: