BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

7 marzec 2018

Ludwińskie Święto Kobiet

Wójt Gminy Ludwin oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie byli gospodarzami Dnia Kobiet, który odbył się 4 marca w Ludwinie.
Zdjęcie

W programie Ludwińskiego świętowania był :

– koncert Zespołu wokalnego z GCK w Ziółkowie;

– wędrówka muzyczna po świecie z Zespołem „Bębnoludy”;

– występ Łukasza Liska – wokalisty z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy;

– promocja Kampanii Kilometry Dobra – „Pomoc mierzona złotówkami”;

– występ Pan Grzegorza Kordka z programem pt. „Instrukcja obsługi facetów i jak zrozumieć kobietę”;

– wręczenie statuetek i kwiatów;

– słodki poczęstunek.

Zdjęcie

Udział z programem artystycznym w uroczystości z okazji Dnia Kobiet w Ludwinie to dla nas wielkie wyróżnienie i zrozumienie. Prezentując program zespołu „Bębnoludy” i wokalisty Łukasza Liska mieliśmy okazję pokazać się szerszej publiczności, a także pokazać prace, wyroby wykonywane przez uczestników Warsztatu w pracowniach.

Zdjęcie

Zespół „Bębnoludy do wspólnego muzycznego wędrowania zaprosił min. Starostę Romana Cholewę i wiele innych osób.

Zdjęcie

Kiermasz pokazał szeroką gamę wyrobów w tym świątecznych – zajączki kolorowe pisanki, stroiki itp. Dzięki otwartości Anny Czarneckiej dyrektora GOKiS w Ludwinie mogliśmy promować kampanię „Kilometry Dobra”. Spotkaliśmy się z otwartością serc przybyłych gości, za co z całego serca dziękujemy.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zebraliśmy fundusze, które posłużą do rozbudowy naszego ośrodka i nawiązaliśmy kilka nowych znajomości. Wierzymy, że przyniosą w przyszłości wiele korzyści. Pomaganie zmienia świat na lepsze. Pomagać może każdy i wszędzie.

„Instrukcja obsługi facetów i jak zrozumieć kobietę” to dialog prowadzony z zebranymi przez Grzegorza Kordka. Instrukcję obsługi należy zapamiętać i stosować, jakież to proste i jednocześnie zawiłe.

„ Natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język po to, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili.”

SUPER KOBIETA 2018

Zdjęcie

Maria Lisek-Zięba Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej, zarazem kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy podczas Ludwińskiego Święta Kobiet została nagrodzona statuetką „Super Kobieta” za charyzmę, złote serce, cierpliwość. Nagrodę wraz z kwiatami wręczyli Wójt Gminy Ludwin Andrzej Chabros oraz Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Ludwinie Anna Czarnecka.

Zdjęcie

Panowie starosta – Roman Cholewa, wicestarosta – Dariusz Kowalski, przewodniczący Rady Powiatu – Jan Baczyński vel Mróz i wójt Gminy obdarowali wszystkie obecne panie w GOKiS kwiatami a gospodyni obiektu zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek.

Zdjęcie

Dziękujemy wszystkim za włączenie się w Kampanię Kilometry Dobra i wsparcie nas swoimi złotówkami, liczymy na dalsze akcje. Dziękujemy Pani Ani i Panu wójtowi za umożliwienie prezentacji i życzliwe słowa.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”

Maria Lisek-Zięba

PSONI Koło w Łęcznej

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: