BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

8 marzec 2016

Ludwińskie Świętowanie

Lilia kwitnie, róża opada, czerwony tulipan swe płatki składa. Ja korzystając z tej sposobności, życzę Wam w Dniu Kobiet, dużo szczęścia, zdrowia i radości. Niech Wam życie słodko płynie – w każdej chwili i godzinie.

Wójt Gminy Ludwin pan Andrzej Chabros, Stowarzyszenie Kobiet Powiatu Łęczyńskiego w dniu 06 marca 2016 roku zaprosili wiele kobiet pracujących w różnych urzędach, organizacjach oraz mieszkanki Gminy Ludwin na „Święto Kobiet”.

Zdjęcie

Spotkanie prowadził pan Andrzej Foltyn. Wójt Gminy witając wszystkie kobiety złożył im życzenia z okazji zbliżającego się święta, obchodzonego 8 marca, jako wyraz szacunku i uznania.

Coroczne święto ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet to święto znane wszystkim Polakom. Obchodzone jest w wielu krajach na świecie. To święto jest wyrazem szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

W Ludwinie Panowie i nie tylko, przygotowali program słowno-wokalny dedykowany Kobietom. Można było również skorzystać z masaży, usług kosmetycznych .

Jako pierwsi w Gminnym Centrum Kultury i Sportu dla kobiet zaprezentowali się panowie: Grzegorz (radny Gminy Ludwin) i pan Marek w autorskiej piosence „My recydywiści”.

Zdjęcie

Panowie Marek i Grzegorz

Stowarzyszenie Amazonek prezentowało i sprzedawało ozdoby wielkanocne – „Nasza Twórczość”.

Zdjęcie

Zdjęcie

Aktywność kobiet społeczności Ludwin jest bardzo duża. Podziwialiśmy zwinne Panie w tańcu, każdym ruchem oddawały się muzyce i temu co prezentują.

Zdjęcie

Najmłodsza grupa „Kryształki”, same młodziutkie małe kobietki i jeden rodzynek mężczyzna, umiliły swoją prezentacją taneczną niedzielne popołudnie.

„Panowie Paniom” to program słowno wokalny artystów scen lubelskich. Panów: Bartosza Pietrzyka i Łukasza Drozda. W ich wykonaniu zebrani mogli usłyszeć przepiękne piosenki.

Zdjęcie

Po występie p. Bartosza Pietrzyka i p. Łukasza Drozda wójt gminy złożył specjalne podziękowania „aktywistkom”. A miejscowi artyści p. Grzegorz i p. Marek dedykowali paniom wiele piosenek wśród nich była piosenka „Żółte tulipany”.

Zdjęcie

Każdej Kobiecie jest miło, gdy otrzymuje kwiaty, pudełko czekoladek czy okolicznościową kartkę. Panowie w osobach Wójta Gminy Ludwin – Andrzeja Chabrosa, przewodniczącego Rady Powiatu – Jana Baczyńskiego vel Mróz, wicestarosty –Dariusza Kowalskiego obdarowali wszystkie panie tulipanami.

Zdjęcie

Wielkie dzięki za zaproszenie, pięknie wykorzystaliście swój miejscowy potencjał.

Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy,
dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy.   W. Szymborska

Szczególne podziękowanie składam pani Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie Ani Czarneckiej za czujne oko w doglądaniu wszystkiego, za wielkie działanie, moc pomysłów…

Słodki poczęstunek dopełnił to jakże urocze spotkanie.

Warto jednak pamiętać, żeby szanować Kobiety każdego dnia, a nie tylko z okazji 8 marca… bardzo liczymy na to Panowie…

Zdjęcie tulipanów

 

 

 

 

 

Maria Lisek-Zięba

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: