BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

8 czerwiec 2016

Małe Forum Wolontariatów Lubelskich

„Wolontariat jest pewną szkołą życia, która uczy poświęcenia i troski o innych”  ks. bp. Jan Chrapek

Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie a przede wszystkim bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych.

Zdjęcie Odkryj w sobie kanthari, Ma³e Forum Wolontariatów Lubelskich

Małe Forum Wolontariatów Lubelskich, którego  Organizatorem było Biuro Pełnomocnika Rektora ds. Studentów Niepełnosprawnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbyło się 7 czerwca 2016 w budynku Atrium Collegium Norwidianum KUL

W Forum wzięły udział organizacje, których działalność opiera się na pracy wolontariuszy. Na stoiskach prezentowały się min. takie organizacje jak:

– Fundacja „Bez Ograniczeń” dla osób po urazach neurologicznych,

-Światowe Dni Młodzieży

– Lubelskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych -Sejmik Wojewódzki

-Europejska Fundacja Opieki

– Centrum Wolontariatu

-Akademicki Punkt Wolontariatu

Forum było okazją do przedstawienia działalności organizacji a także do pozyskania nowych chętnych do współpracy wolontariuszy.

To spotkanie dawało również szansę do wykonania sobie bezpłatnych podstawowych badań wzroku i słuchu, które przeprowadzali przedstawiciele firmy VISION EXPRESS i SŁUCHMED.

Gośćmi specjalnymi Forum byli przedstawiciele KANTHARI – organizacji prowadzącej bezpłatne szkolenia wolontariuszy z całego świata, założonej w Indiach przez nominowaną w 2005 roku do Nagrody Nobla niewidomą Sabriye Temberken.

Fotogaleria

no images were found

 

Anna Szmidt

Zdjęcia Kamil Artur Kuliński

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: