BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Sport powrót
6 Listopad 2013

Mamy medal na MŚ Paraarchery w Bangkoku

Milena Olszewska i Piotr Sawicki awansowali do finału turnieju mikstowego podczas rozgrywanych w Bangkoku Mistrzostw Świata w łucznictwie osób niepełnosprawnych. W finale, który odbędzie się w czwartek 07. 11  rywalami biało-czerwonych będą Ukraińcy.

W kwalifikacjach Polacy w składzie Milena Olszewska (łuk klasyczny stojąc) i Piotr Sawicki (łuk klasyczny na wózkach) uzyskali czwarty wynik. Najlepsi okazali się Rosjanie, przed reprezentantami Iranu i Chińczykami.

Olszewska i Sawicki zmagania rozpoczęli od 1/8 finału. W tej fazie zmierzyli się z Amerykanami. W dwóch pierwszych seriach nasi reprezentanci spisali się świetnie i uzyskali jedenaście punktów przewagi. W drugiej części zmagań lepiej radzili sobie rywale, którzy odrobili aż dziewięć punktów, ale ostatecznie przegrali 128:130. W ćwierćfinale Polacy trafili na rozstawionych z numerem piątym Francuzów. To spotkanie nie rozpoczęło się dla naszych reprezentantów najlepiej. Po dwóch seriach trzema punktami prowadzili bowiem „Trójkolorowi”. Olszewska i Sawicki szybko wzięli się jednak do odrabiania strat. Po trzeciej serii na tablicy wyników widniał rezultat 93:95 dla rywali, a dzięki świetnej czwartej serii Polacy wygrali całe spotkanie 126:124.

Więcej na stornie ICSiR START

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: