BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

4 październik 2015

Mamy mistrzynię olimpijską!

Prawdziwy talent sportowy może pojawić się wszędzie, także w małym miasteczku. Rozwija się nieustannie, choć bez fanfar i rozgłosu, by wydać w końcu wspaniałe owoce zwycięstwa:

BEATA OLIWIAK PODWÓJNĄ ZŁOTĄ MEDALISTKĄ XIV ŚWIATOWYCH LETNICH IGRZYSK OLIMPIAD SPECJALNYCH W LOS ANGELES!

20 lipca 2015 roku uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej  w Hrubieszowie i zawodniczka tutejszego Klubu O.S. „KUSY” poleciała do USA jako członkini reprezentacji Polski Olimpiad Specjalnych (w składzie podstawowym). I odniosła wielki, światowy sukces, nie dając szans innym niepełnosprawnym sportsmenkom. Nie pozwoliła odebrać sobie wygranej w dyscyplinie tenisa stołowego, choć nie było łatwo… Konkurencja była liczna i silna, a poziom dokonań sportowych – jak stwierdziła – wyrównany.

Nasza mistrzyni olimpijska startowała w towarzystwie reprezentantów 177 Komitetów Narodowych Olimpiad Specjalnych walczących w 26 dyscyplinach sportowych i zdobyła aż dwa złote medale – w grze pojedynczej i w deblu. Pokonała reprezentantki Belgii, Czech i Monako, aby znaleźć się na najwyższym stopniu podium. W momentach trudnych przypominała sobie słowa swoich trenerów z WTZ (Agnieszki Bronickiej i Mieczysława Śliwińskiego) wypowiedziane podczas lat treningów. Te wskazówki nie pozwoliły jej utracić wiary w swoje możliwości i technikę sportowej gry. Własna determinacja i talent wyniosły ją na sportowy szczyt olimpiad specjalnych. Beata Oliwiak jest żywym świadectwem na potwierdzenie słów, które wypowiedział kiedyś ktoś anonimowy: „Człowiek, który nie pozwala się pokonać – nie da się pokonać”.

Nasza medalistka olimpijska pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które pomogły jej w przygotowaniach do tych igrzysk i w rezultacie – w odniesieniu największego życiowego sukcesu: trenerom – Agnieszce Bronickiej, rehabilitantce w WTZ w Hrubieszowie i Mieczysławowi Śliwińskiemu – terapeucie oraz Zbigniewowi Krawczukowi, prezesowi i trenerowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „OGÓLNIAK” w Hrubieszowie.

Gratulujemy Beacie i życzymy jej dalszych spektakularnych zwycięstw sportowych!

no images were found

Magdalena Cieślak

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: