BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

15 maj 2018

Marsz Godności w Jarosławiu

11 maja 2018 roku na zaproszenie Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Jarosławiu, Zespół „Bębnoludy” z Koła PSONI w Łęcznej – WTZ Janowica poprowadził w kolorowym pochodzie „Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych”, który odbył się w ramach Integracyjnego Jarmarku.

Zdjęcie1

Na placu siedziby Stowarzyszenia w Jarosławiu zgromadziły się licznie przybyłe reprezentacje z Kół PSONI z Podkarpacia, reprezentacje wielu szkół, rodziców, mass media, sympatyków, zaproszonych gości, przedstawicieli władzy różnych szczebli, posłów … Gospodarze witając przybyłych obdarowywali ich symbolami marszu – chusteczki, balony, opaski odblaskowe… wszystko w kolorze pomarańczowym. O godzinie 10.30 przy rytmach wystukiwanych na bębnach przez „Bębnoludy” z Łęcznej wyruszył barwny pochód z pod siedziby Stowarzyszenia na Jarosławski Rynek.

Zdjęcie2

Na rozpoczęcie uroczystości przedstawicielka Jarosławskiej Grupy Selw Adwokatów PSONI powiedziała czym jest GODNOŚĆ.

Zdjęcie3

Po wystąpieniu gości i przewodniczącego Zarządu Koła w Jarosławiu Pana Mariusza Mitusia…

Zdjęcie4

Przewodniczący Zarządu Koła

…miało miejsce wypuszczenie w niebo balonów. Tysiąc pomarańczowych i niebieskich punkcików na niebie było sygnałem do wspólnego integracyjnego święta.

Zdjęcie5

Na uczestników czekało wiele atrakcji, regionalne potrawy, pokazy robotów, łazika marsjańskiego, rywalizacje sportowe i konkursy. Każdy mógł ze sobą zabrać specjalnie na ten dzień przygotowane prze wystawców różne gadżety.

Zdjęcie6

Zdjęcie7

ZAZ Rymanów

Podczas świętowania i trwania Jarmarku nikt nie mógł być głodny. Ileż tam było smakołyków przygotowanych przez różnych wystawców w tym Zakłady Aktywności Zawodowej. W trakcie Jarmarku i świętowania Dnia Godności miały też miejsce występy artystyczne przygotowane przez szkoły i różne placówki. Występ reprezentacji Koła PSONI z Łęcznej rozpoczął solista Łukasz Lisek utworami ”Kocham Wolność” , „Czarny Ali Baba”.

Zdjęcie8

Zaraz po nim wystąpił Zespół „Bębnoludy”, który zaprosił zebranych w wędrówkę muzyczną po świecie. Nie zabrakło też stałego elementu jakim jest muzykowanie zespołu z publicznością.

Zdjęcie9

Zdjęcie10

Pan Tomasz Czop, dyrektor WUP w Rzeszowie o Jarmarku Integracyjnym w Jarosławiu: „To idealny przykład jak mądrze i dobrze wykorzystać środki unijne na integrację społeczną na Podkarpaciu. Nie trzeba opisywać, wystarczy zobaczyć. Wydarzenie było elementem Dni Otwartych Funduszy Europejskich…”

Nie sposób wszystkiego opisać, a działo się wiele, tam należało być. Wielkie dzięki składamy Zarządowi Koła za zaproszenie a niebiosom za piękną pogodę.

„Przyjaciele są jak ciche anioły,

które podnoszą nas,

kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać.” Antoine de Saint-Exupéry

Kochani patrząc na pracę jaką wykonujecie każdego dnia i Wasze sukcesy, gratulujemy Wam pomysłów i otwartości na drugiego człowieka. Wasze działania i energia jaka płynie od Was potrafią mobilizować nawet najbardziej opornych. Wróciliśmy pełni radości i optymizmu, no cóż bierzemy się do solidnej pracy….

Maria Lisek-Zięba

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Koło w Łęcznej

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: