BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

14 wrzesień 2016

Marsz Różowej Wstążki 2016

Prezydent Miasta Lublin serdecznie zaprasza do udziału w „Marszu Różowej Wstążki”, który odbędzie się w Lublinie w dniu 16 września 2016 r. (piątek) o godz: 14:00.

Akcja organizowana jest przez Urząd Miasta Lublin przy współpracy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Amazonek.

Uroczysty przemarsz rozpocznie się o godz: 14.00 na Placu Króla Władysława Łokietka (Ratusz), a zakończy pod Zamkiem Lubelskim akcją prozdrowotną. Podczas spotkania będzie można min. skorzystać z oferty podmiotów medycznych oraz zapisać się na badanie mammograficzne i cytologiczne.

Plakat akcji

Różowa wstążka to symbol walki z rakiem piersi.

Już od dawna wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W ramach profilaktyki Różowa Wstążka zajmuje się organizowaniem badań klinicznych z udziałem naukowców z całego świata, dzięki czemu lekarze mogą poznać nowe metody wykrywania i leczenia raka piersi. Profilaktyka obejmuje też działania mające na celu uświadomienie kobiet, czym jest rak piersi i jak samodzielnie się badać i prowadzić samokontrolę.”

Więcej o historii powstania ruchu Różowej Wstążki: http://polki.pl/zdrowie/nowotwory,czym-jest-rozowa-wstazka,10323604,artykul.html

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: