BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 maj 2015

Medale Prezydenta Miasta Lublin rozdane

Medale Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych zostały rozdane. Uroczystość zorganizowano w Sali widowiskowej Centrum Kultury.

W tegorocznej, dziesiątej już edycji konkursu medale i wyróżnienia wręczano w trzech kategoriach. Wśród osób niepełnosprawnych osiągających wybitne sukcesy zawodowe, twórcze, sportowe – medal prezydenta otrzymał Marek Stępniak, założyciel i wiceprezes Fundacji Fuga Mundi działającej od dwudziestu lat na terenie Lublina. Podstawowym celem Fundacji jest wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych i osób dyskryminowanych społecznie. Dyplom gratulacyjny w tej kategorii wręczono profesorowi Januszowi Kirenko, ekspertowi w dziedzinie pedagogiki specjalnej,  który z zamiłowania jest artystą plastykiem. Wyróżniony został również Mateusz Urbański za wybitne sukcesy sportowe i działalność społeczną.

Zdjęcie

W kategorii Osoby realizujące przedsięwzięcia na rzecz aktywizacji i integracji niepełnosprawnych mieszkańców Lublina medal prezydenta otrzymał Stanisław Miciuk, członek lubelskiego zarządu Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów. Wyróżnienie otrzymała dziennikarka Radia Lublin Agnieszka Krawiec.

Zdjęcie

 

Wyróżniono również instytucje i organizacje za zaangażowanie w działalność na rzecz aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych. Odznaczenia otrzymały: Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Ceremonię uświetnił koncert Moniki Kuszyńskiej wraz z zespołem, tegorocznej reprezentantki Polski w konkursie Eurowizji.

Zdjęcie Moniki Kuszyńskiej

 

no images were found

Krzysztof Matyjaszek

PRAWA

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: