BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Zapisz się na newsletter

22 Styczeń 2015

Międzynarodowa Konferencja Głuchoniewidomych online, tłumaczona przez Translate Your World.

Pierwsza na świecie, Międzynarodowa Konferencja Głuchoniewidomych online, tłumaczona przez Translate Your World.

24 i 25 stycznia odbędzie się organizowana w Nowym Jorku i Atlancie, pierwsza na świecie, wielojęzyczna, internetowa konferencja dla osób głuchoniewidomych – World’s First Online International Deaf-Blind Conference. Konferencja będzie na bieżąco opatrywana napisami w 78 językach i przy pomocy syntezatorów mowy tłumaczona na 35 języków, a wszystko to za pośrednictwem platformy webowej Translate Your World.

Konferencja ma otwartą formułę, do udziału w niej są zaproszeni nauczyciele, doradcy, lekarze, specjaliści różnych dziedzin, dostawcy serwisów internetowych, liderzy komunikacji korporacyjnej, tłumacze języka migowego, urzędnicy, osoby niesłyszące, niewidome i głuchoniewidome oraz członkowie ich rodzin.

W czasie dwudniowej konferencji przedstawione zostaną prezentacje liderów amerykańskiej społeczności głuchoniewidomych i przedstawicieli społeczności głuchoniewidomych z innych krajów. Oczekuje się, że przedsięwzięcie będzie niepowtarzalną okazją do uzyskania wiedzy na temat technik komunikacyjnych, charakterystycznych dla społeczności głuchoniewidomych i nowych trendów technologicznych w tej dziedzinie. Tak więc, po raz pierwszy w historii, dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii, konferencja ta obejmie globalną społeczność głuchoniewidomych.

Źródło:

http://globalaccessibilitynews.com/2015/01/08/worlds-first-online-international-deaf-blind-conference-translated-by-translate-your-world/

Szczegóły nt. konferencji pod poniższym linkiem:

http://www.deafblindtip.com/

 

Justyna Bartczak

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW