BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

9 Sierpień 2019

Mini spektakle i koncerty z cyklu „Cafe Variete” w Muszli Koncertowej z tłumaczeniem na PJM

Fundacja Sztukmistrze, Centrum Kultury w Lublinie oraz Fundacja Teatrikon zapraszają na sierpniowy cykl różnorodnych wydarzeń artystycznych z cyklu „Cafe Variete”, które odbędą się bezpośrednio na scenie Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim. Część wydarzeń będzie dostępna w języku migowym. Wstęp jest bezpłatny.

Podczas wydarzeń z cyklu „Cafe Variete” na scenie Muszli Koncertowej od godziny 14:00 będzie funkcjonować kawiarnia, do której gorąco zapraszamy! Można również pograć w gry planszowe lub potrenować na cyrkowych rekwizytach.

Program Cafe Variete

9 sierpnia / piątek
20:00 |  Lubelskie Jam Session
Jam session to wielka muzyczna improwizowana integracja. Jeżeli grasz, śpiewasz lub po prostu lubisz słuchać muzyki, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie! Możesz się spodziewać pozytywnej energii i radości :D. Spędzisz miło czas i zapamiętasz go na długo.

10 sierpnia / sobota
20:00 |  Koncert Moniki Kowalczyk
Monika Kowalczyk – urodzona w Lublinie songwriterka, wokalistka, autorka tekstów, aktorka. Od najmłodszych lat związana z muzyką. 24.04.2017r. premierę miała jej debiutancka płyta (EP) „Piosenki”. Laureatka m.in. Grechuta Festival Kraków i Festiwalu FAMA w Świnoujściu. Swoją twórczość określa jako polskie teksty obudowane muzyką z pogranicza indie popu i piosenki autorskiej.

11 sierpnia / niedziela
12:00 – 19:00 |  Parkour Day
Warsztaty ruchowe zarówno dla małych jak i dużych prowadzone przez trenerów Strefy Wysokich Lotów.
Będzie okazja spróbować swoich sił w akrobatyce oraz parkour. Przygotujemy dla was dwie strefy, na których znajdziecie profesjonalny sprzęt do treningu oraz będziecie mogli liczyć na porady profesjonalistów w tych dziedzinach. Dla śmiałków i sympatyków rywalizacji odbędą się zawody w ganianego (chase tag) na strefie parkour! Będziecie mogli również zobaczyć umiejętności naszych trenerów i poskakać razem z nimi podczas otwartego treningu.
Harmonogram:
– 12:00 – 13:30  |  warsztaty akrobatyki dla dzieci do 13 lat
– 12:00 – 13:30  |  warsztaty parkour dla młodzieży i dorosłych 14+
– 13:30 – 15:00  |  warsztaty parkour dla dzieci do 13 lat
– 13:30 – 15:00  |  warsztaty akrobatyki dla młodzieży i dorosłych 14+
– 15:00 – 16:00  |  zapisy na zawody
– 16:00 – 17:00  |  zawody chase tag (ganiany)
– 17:00 – 19:00  |  otwarty trening

23 sierpnia / piątek
20:00  |  Poławiacze Perełwydarzenie tłumaczone na PJM

25 sierpnia / niedziela
20:00  |  Spektakl „Mąż Mojej Żony”wydarzenie tłumaczone na PJM

31 sierpnia / sobota

12:00 – 15:00  |  piknik cyrkowy dla dzieci i młodzieży

15:00  |  spektakl „Zgubowisko”wydarzenie tłumaczone na PJM
„Zgubowisko” to interaktywny spektakl zarówno dla dzieci, jak i starszej publiczności. Tworzący spektakl artystyczny kwintet przenosi widzów do świata, w którym wszystko się może wydarzyć. Jest to opowieść o cyrku, o marzeniach oraz o samych artystach, którzy swoimi umiejętnościami i zręcznością pokazują swój świat wewnętrzny. Żonglerka, akrobatyka i ekwilibrystyka pozwalają widzowi wchłonąć to, co dzieje się na scenie.

Ponadto we wszystkie sierpniowe WTORKI (6, 13, 20, 27 sierpnia) w godz. 17:00 – 19:00 odbędą się bezpłatne warsztaty „Letnia Akademia Sztukmistrzów”. Będzie można trenować żonglerkę, chodzenie po taśmie, rozkręcanie talerzyków, kręcenie poi i jeszcze kilka innych ciekawych rekwizytów. Wspólne treningi są zarówno dla tych małych jak i dużych, początkujących i tych już bardziej zaawansowanych! Każdy znajdzie coś dla siebie 🙂
A dla wszystkich miłośników tanga, jak i tych, którzy chcą się go dopiero nauczyć tego pięknego tańca Lubelskie Stowarzyszenie Tanga zaprasza na potańcówkę w godzinach 19:00 – 23:00. Scena w Ogrodzie Saskim to doskonała okazja aby poznać lubelską społeczność tangową, jak i miło spędzić wieczór przy muzyce z myszką 🙂 Przyjdźcie i bawcie się z nami. Można wziąć znajomych, rodzinę i zwierzaki.

Natomiast w każdy CZWARTEK sierpnia (15, 22 i 29 sierpnia) można pograć z Cyrkowcami w gry planszowe, karciane, towarzyskie. Gra zaczyna o godzinie 18 i bawimy się do 21! Organizatorzy zapewniają dużą bazę planszówek oraz świetną zabawę 🙂

Program sierpniowy w Muszli Koncertowej

Źródło: Facebook Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: