BIULETYN INFORMACYJNY
OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

21 kwiecień 2018

Mistrzowie Zabawy

„Jedynie dzieci wiedzą czego szukają – odparł Mały Książę. – Poświęcają czas lalce z gałganków, która nabiera dla nich wielkiego znaczenia i płaczą, gdy się im ją odbierze” A. de Saint- Exupéry

„Mistrzowie Zabawy” to nazwa niepublicznego przedszkola, które odwiedzili (17.04.2018) uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy, placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej. Przedszkole znajduje się w Konopnicy koło Lublina. Kadra w nim pracująca stara się zapewnić dzieciom jak najlepszą opiekę, zbliżoną do tej, jaka panuje w warunkach domowych.

Zdjęcie

Maria Lisek-Zięba

Na początku spotkania, Maria Lisek-Zięba, przewodnicząca Koła i kierownik WTZ, pokrótce opowiedziała skąd przyjechaliśmy i co zaprezentujemy. Dzieci mogły zobaczyć program artystyczny jakim dysponują zespoły i solista Warsztatu. Zespół teatralny „Figiel” przedstawił spektakl „Bezdenna sadzawka”. Przedszkolaki bezbłędnie potrafiły powiedzieć, że główna bohaterka jest kobietą złą i najważniejsze są dla niej jej pieniądze, nawet za wodę żądała zapłaty. Jej niegodziwość doprowadziła ją do zguby. Zginęła wraz z zapadającym się kościołem w wodach sadzawki.

Zdjęcie

Aktorzy na scenie – Magda Niegodziwka, Starzec i jego pies.

Zdjęcie

Zapadanie się kościoła.

Następnie dzieci, wspólnie z Łukaszem uczyły się piosenki:

„Słońce, Słońce każdemu zaświeci, trzeba tylko chcieć.

Śpiewaj, śpiewaj, śpiewaj razem z nami, śpiewaj jeśli chcesz”.

Zdjęcie

Wspólne śpiewanie piosenki

Później Łukasz zaśpiewał „Czarnego Ali Babę” i hymn kampanii „Kilometry Dobra”. Zespół Bębnoludy zaprezentował składankę rock’n’roll’ową, następnie wspólnie z dziećmi zagrał utwory: „Ciap, ciap” oraz polkę „Kijem capa”. Po zakończeniu prezentacji organizatorzy przygotowali dla nas ciasto i herbatę.

Zdjęcie

Bębnoludy

Wyjazd do przedszkola „Mistrzowie Zabawy” związany był z prowadzoną przez Stowarzyszenie kampanią „Kilometry dobra”, polegającą na zbieraniu funduszy na określony przez siebie cel. Naszym celem jest pozyskanie środków na rozbudowę ośrodka o „Całodobowy Dom Rodzinny” w Janowicy. Skarbona wraz z pozwoleniem na zbiórkę publiczną zostały oficjalnie przekazane na ręce pracujących w przedszkolu nauczycieli. Pomysłodawcą tej ogólnopolskiej akcji jest Robert Kawałko, prezes Fundacji Polski Instytut Filantropii. Kampania „Kilometry Dobra” została objęta patronatem honorowym przez Wojewodę Lubelskiego Przemysława Czarnka, natomiast ambasadorami kampanii są Andrzej Kita – Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Lublinie i Adam Partyka – LW „Bogdanka” S.A.

Konto, na które można wpłacać środki finansowe: 41 8693 0006 2001 0000 3812 0001.

W chwili obecnej zebraliśmy 22 722.10 zł co daje 516,41 Metrów DOBRA!

Chcielibyśmy także podziękować panu Adamowi Partyce, ponieważ to dzięki niemu mogliśmy odwiedzić Niepubliczne Przedszkole „Mistrzowie Zabawy”.

„Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi.” T. Rybak

Zdjęcie

Wspaniała publiczność – przedszkolaki

„Dzieciństwo jest dobre dlatego, że każdy dzień zaczyna życie na nowo, bez ciężaru dnia wczorajszego.” A. Kamieńska.

Eliza Cyfra

Copyright Ⓒ 2011 - 2018 LFOON-SW

%d bloggers like this: